_Pomůže lék Aspirin s otěhotněním?

Pomůže lék Aspirin s otěhotněním?
Datum publikace: 05.03.2015

Nízké dávky Aspirinu, užívané  krátce před plánovaným početím, mohou ženám pomoci v otěhotnění. Profit z Aspirinu by měly mít zejména ženy, které za sebou mají nechtěnou ztrátu těhotenství. Takové jsou závěry studie uveřejněné v časopise Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.

Do studie se zapojilo 1228 žen ve věku od 18-40 let. Všechny ženy měly pravidelný menstruační cyklus a v jejich anamnéze nebyla diagnóza znamenající neplodnost. Zároveň u všech žen bylo potvrzeno, že během posledních 12 měsíců jednou či dvakrát potratily, a to v nižším než dvacátém týdnu těhotenství.
Ženy byly rozděleny do dvou skupin.
První skupina dostávala v infuzích 81 miligramů Aspirinu obohacených 500 mikrogramy kyseliny listové denně.
Druhá skupina dostávala placebo.

Jak pomohl v otěhotnění Aspirin

Výsledky studie ukázaly, že Aspirin může pro mnoho žen znamenat naději na mateřství.
U žen, které v období posledních 12 měsíců jedenkrát potratily a jejich těhotenství nebylo starší než 20 týdnů, došlo k významnému nárůstu otěhotnění. U žen, které v průběhu posledních 12 měsíců potratily dvakrát, výrazný statistický nárůst nebyl zaznamenán.
Odborníci zatím nedokáží přesně určit, jaký mechanismus stojí za otěhotněním žen, podle jedné teorie by pozitivní účinek Aspirinu mohl souviset s tím, že lék zvýší prokrvení vaječníků a děložní sliznice.

Jak se k závěrům léčby neplodnosti Aspirinem staví čeští odborníci?

„Aspirin v nízké dávce podáváme už nyní u žen s rizikem preeklampsie a růstové retadace plodu. Tato úvaha, použít ho již před koncepcí dává smysl. Na závěry a klinické využití je však na základě této studie ještě asi brzo,“ říká gynekolog a porodník profesor Pavel Calda z Gynekologicko-porodnického oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Diskuze ke článku
Fertility Blend Vloženo: 19.04.2017
Nám se po prvním potratu povedlo otěhotnět díky Fertili Blend, který mi doporučil gynekolog. Je to klinicky ověřený produkt a můžu říct že já ho mám ověřený taky a pomohl!! Díky němu se teď těšíme na miminko až příjde na svět :-)
Vložit nový příspěvek