_Může vitamín B6 a zázvor zmírnit těhotenskou nevolnost?

Může vitamín B6 a zázvor zmírnit těhotenskou nevolnost?
Datum publikace: 03.02.2012

Nevolnost, zvracení či abnormální citlivost k aromatickým podnětům doprovází mnoho nastávajících maminek. Podle odborníků by jejich stav mohl zlepšit vitamín B6 (pyridoxin) nebo zázvor.

Otázkou, jak snížit těhotenskou nevolnost a najít metodu, která bude efektivní a zároveň bezpečná se zabývají odborníci celá léta.

Vitamín B6

Studie provedená v roce 1991na 59 ženách se zaměřila na vztah mezi pravidelným užíváním vitamínu B6 a nevolností. Během studie třicet jedna žen dostávalo v pravidelných osmihodinových dávkách 25 mg vitamínu B6 po dobu tří dní (72 hodin). Zbylým ženám bylo za stejných podmínek podáváno placebo.
Výsledek studie ukázal, že vitamín B6 může zmírnit problém u nastávajících maminek, které trpí silnou těhotenskou nevolností, u žen se slabou nevolností očekávaný efekt nebyl zaznamenán.

Může pomoci zázvor

Odborníci z bangkocké metropolitní nemocnice provedli v roce 2007  obdobnou studii. Tentokrát bylo do výzkumu zahrnuto 126 žen a cílem práce bylo srovnání účinku vitamínu B6 a zázvoru na stav těhotenské nevolnosti. Těhotné byly náhodně rozděleny do skupin a užívaly dávky 25 mg vitamínu B6 nebo 650 mg zázvoru třikrát denně po dobu čtyř dnů.
Závěry studie sice ukázaly, že vitamín B6 i zázvor mohou snížit těhotenskou nevolnost, avšak naznačily, že zázvor má pro nastávající maminky trpící nevolností větší přínos, než vitamín B6.

Diskuze ke článku
ElastiQ Vloženo: 09.07.2014
Já teda užívala od ElastiQ Vitamins&Minerals s postupným uvolňování a naprostá spokojenost. Díky těmto vitamínům mi vymizela celodenní nevolnost a malý se narodil s krásnou váhou 3,2kg :)
kyselina listová Vloženo: 12.09.2014
Mě lékař na těhotenské nevolnosti doporučil si koupit kyselinu listovou od ElatiQ. Pravda je, že díky ní se mi nevolnosti zmírnily a po 20.týdnu dokonce vymizel, ale pokud jsem přestala brát tak se okamžitě vrátily.
Vložit nový příspěvek