_Inspirujte se při výběru jména v Polsku. Výběr je rozmanitý

Datum publikace: 04.07.2018

Antoni a Julia, to jsou nejoblíbenější dětská jména podle údajů z přelomu let 2017 a 2018. To, že se polská varianta českého jména Antonín dostala až na první místo jistě není náhoda, neboť význam tohoto řecko-římského jména je „přední“ či „vynikající“.

Z antiky pochází i nejpopulárnější ženské jméno, Julia. Dříve rodové jméno, které patřilo i slavnému Césarovi snad pochází ze jména římského boha ze všech nejvyššího Jupitera. Ani většina ostatních jmen, která se umístila v první desítce, pro nás nepředstavují žádnou inovaci, snad pouze při použití polského zápisu, za který by nám ovšem nepoděkoval žádný učitel ani úředník na poště, který by ho měl psát. 

  1. Antoni/Julia
  2. Jajub/Zuzanna
  3. Jan/Zofia
  4. Szymon/Lena
  5. Franciszek/Maja
  6. Filip/Hanna
  7. Aleksander/Amelia
  8. Mikolaj/Alicja
  9. Wojcieh/Maria
  10. Kacper/Aleksandra

Autor: Michaela Hunalová


Petr ŠobraMgr. Petr Šobra

působí od roku 2011 jako ředitel psychologického centra Duhovka, které v rámci Duhovka group poskytuje poradenské, terapeutické a koučovací služby. Vystudoval jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracoval v
Institutu pedagogicko-psychologického poradenství. Vede vlastní psychoterapeutickou praxi. Absolvoval systemicky zaměřený psychoterapeutický výcvik „Umění terapie“. Od roku 2015 spolupracuje s Akademií rodičovství.


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek