_Hledá se: Manažerka rodiny, Zn: Nástup ihned

Datum publikace: 16.02.2018

Máte pocit, že pokud se nenaklonujete, alespoň třikrát, přestanou ve vaší rodině fungovat i ta nejzákladnější pravidla? Máte pravdu, problém je ve vás, ale vyřešit ho můžete i jako výkonný originál!

Nestíháte, přesouváte velký úklid kvůli nákupu jen proto, aby vám manžel vynadal, že košili, kterou nezbytně potřebuje zítra na jednání, jste zase nestihla vyžehlit a vaše děti po vás hází smutné pohledy signalizující, že se jim vůbec nevěnujete a pohádky už znají jen z DVD? Než se rozhodnete zhroutit, máme pro vás tipy, díky kterým se stanete úspěšnou manažerkou nejen vlastního, ale i rodinného času.

Stačí si jen uvědomit, že se v rodinných záležitostech musíte rozhodovat stejně rychle a efektivně, jako v práci. Kdybyste v kanceláři pobíhala od jednoho k druhému a snažila se vyhovět všem, nejspíš byste skončila buď s parádní migrénou, pocitem méněcennosti nebo depresí. V horším případem pak výpovědí. Tu vám ale vaše rodina dát nemůže, takže jen mlčky sleduje, jak se trápíte, ničíte, jste přetažená a vlastně sami pořádně nevědí, jak vám pomoci. My to víme a máme pro vás dobrou zprávu. Začít musíte jen u sebe! Nikdo vám s přeměnou na výkonnou manažerku rodiny nepomůže, ale výsledky všichni ocení…

Máte cíl?

Nemá cenu, abyste se hned na začátku zničila nároky, které na sebe kladete. Vyberte si jeden bod, který v chodu rodiny chcete změnit a na něj upřete svou pozornost.

Vykašlete se na to

Opravdu, i tohle pravidlo stojí za to si opakovat. Neplýtvejte energií, kde je to zbytečné

Změňte úhel pohledu

Upravte vnitřní postoj, a i když to půjde ztuha, snažte se pochopit, proč jsou vám synovy tenisky věčně pohozené mimo botník vlastně sympatické svou revoltou, kterou jste si proti rodičům vy nikdy netroufla.

Smích léčí

Berte překážky a prohry s humorem. I když to docela často bude šibeniční humor. Smích je výborný relaxační prostředek, který vám pomůže vyrovnat se se stresem.

Získejte víc času

Naučte se plánovat, a jestliže se umíte smát, s úsměvem na rtech rodině sdělte, které hodiny ze dne jsou opravdu vaše, kdy řešíte školu a zaměstnání, kdy soukromé starosti všech členů, kdy se scházíte všichni společně, které hodiny máte vyčleněné práci.

Nedělejte nic

V hodinách, které jste si vyhradila jen pro sebe, se nenechte rušit. Naučte své miláčky, kde najdou něco k jídlu, kdy je potřeba vyvenčit psa a kdy se mají uložit i bez vaši pomoci. Každá minuta, kterou se rozhodnete věnovat někomu jinému, než sama sobě, považujte za ukradenou. Vám ukradenou.

Naučte se říkat ne

Opakujte si tohle magické slůvko před zrcadlem v koupelně tak dlouho, až si osvojíte širokou škálu emocí, které tohle stručné zamítnutí může obsahovat. Je to totiž kouzelná formulka, která velice snadno vysvětlí všem kolem, že opravdu nemáte zájem. NE je v mnoha případech ta jediná správná, pádná a jediná účinná odpověď.

Podpora je potřeba

Hlavně ta vnější. Takže zapomeňte na hrdost, že všechno zvládnete sama a klidně do chodu vaší domácnosti zapojte své kamarádky, babičky, kohokoli, kdo je ochotný podílet se na životě velké společnosti, do které by měla patřit i vaše rodina.

Autor: Klára Kotábová

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek