_Chraňte své vlasy před slunečním zářením

Vlasy je během léta a slunečních dní třeba chránit před působením škodlivých UV paprsků stejně, jako chráníme pokožku. Vhodná vlasová kosmetika jim dodá potřebnou hydrataci, ochrání před slunečními paprsky a zároveň dodá lesk. Zanedbatelné není ani to, že vlasová kosmetika ochrání nejen vlasy, ale i pokožku hlavy.

Datum publikace: 30.06.2012
Chraňte své vlasy před slunečním zářením

Klidně každý den

„Sluneční vlasovou kosmetiku je možné používat každodenně. Nahrazuje přípravky, které jinak používáme během roku. Není proto nutné nakupovat běžnou vlasovou kosmetiku a k ní kosmetiku sluneční, stačí pouze jedna. Sluneční vlasovou kosmetiku lze použít na suché i vlhké vlasy těsně před pobytem na slunci, během něj i po něm,“ říká Tereza Benátčanová, marketingová manažerka společnosti FRISÖR KLIER správní s.r.o.
Sluneční vlasová kosmetika určená pro použití před pobytem na slunci vlas chrání před UV paprsky, působením větru, mořské soli, chlorované vody a chrání vlas před blednutím. Naopak vlasová kosmetika určená k aplikaci po návratu ze sluníčka zbavuje vlasy mořské soli, regeneruje, uhlazuje, vrací jim lesk a sílu.

Různé stupně ochrany nejsou

„Na rozdíl od opalovacích krémů nemá vlasová kosmetika různé stupně ochranných faktorů, což usnadní výběr přípravků. Kudrnaté, rovné, blond i tmavé vlasy reagují na UV záření identicky. Výjimku tvoří pouze vlasy poškozené trvalou ondulací nebo častým barvením a odbarvováním. Ty jsou na UV záření citlivější a vlivem slunečního záření dochází k jejich rychlejšímu poškození. Je tedy třeba volit intenzivnější péči,“ vysvětluje Benátčanová.
Vhodně zvolená vlasová kosmetika chrání vlas během celého pobytu na slunci. Před odjezdem k moři, kde jsou sluneční paprsky intenzivnější, je vhodné poradit se s kadeřníkem, který doporučí správnou péči. Výběr vlasové kosmetiky, která chrání před sluncem, je totiž velmi bohatý. Existují šampony, spreje, gely, masky, oleje i pěny. Všechny tyto přípravky chrání před sluncem vedle vlasů i pokožku hlavy.
„Zákaznice se ptají, jak často je vhodné sluneční vlasovou kosmetiku používat. Existují mýty, které tvrdí, že je agresivnější než ta běžná. To je nesmysl. Sluneční vlasovou kosmetiku je možné používat pravidelně i několikrát denně. U šamponů je vždy nutné vlasy dobře opláchnout. Pokud je šampon špatně vymytý, může vlasy skutečně poškodit, to ale platí i u běžných přípravků,“ dodává manažerka.

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek