_Co ještě, ještě dětem pod stromeček…

Nejlepší dárky pro děti? Zatímco našim babičkám stačila obyčejná panenka, dnešní trendy už jsou trochu někde jinde. Takže pokud hledáte inspiraci na poslední chvíli, jste na správné adrese.

Datum publikace: 14.12.2017
Co ještě, ještě dětem pod stromeček…
Dnešní děti ocení lego, PC hru, nebo chytré panenky. Ale také retro kostky, panenky i nafukovací hrochy… Co koupit, aby obdarovaný byl nadšený a vy měli pocit, že dítě obohatíte, nikoliv materiálně, ale duševně? 

Co koupit, pokud chceme, aby se děti během hraní také vzdělávaly? Nabízí se třeba virtuální realita. Jejich speciální brýle této hry jsou určeny dětem od 7 let. Brýle v kombinaci s chytrým telefonem dokážou vaše děti provést cizími zeměmi nebo pralesem s již vyhynulými zvířaty. Součástí zážitkových balíčků je například encyklopedie Podmořský svět, Vesmír, Zajímavá místa, Dinosauři nebo Divočina. Takové virtuální výlety si vaše děti bezpochyby zamilují, navíc si z nich odnesou spousty důležitých informací, jež si zapamatují prostřednictvím zážitku.

Měkké radši ne

Praktické je také oblečení, jen je otázkou, jak rodič uspěje s takzvaně měkkým dárkem. V tomhle případě je vždycky lepší vypozorovat, co by se ratolesti líbilo a co opravdu ocení. Aby potom pod stromečkem nejsou slzičky.
 


Pro holčičky, které si rádi hrají na vlastní kuchyň, také existuje speciální set, ve kterém jsou pekáče, formy na muffiny, stěrka, nebo váleček. Kreativní sady tohoto typu doporučují i psychologové. Nejoblíbenější hrou dětí totiž byla a je hra na dospěláky. Umožněte jim to tedy. 

Pokud vaše dítko touží po zvířátku, můžete živého tvora nahradit pejsky, které je třeba obstarávat, ale dají se vypnout. Nebo ratolesti pořiďte rybičku do akvária. Na baterku. zde je na místě připomenout, že opravdového živého tvora dětem nepořizujte dřív, než budou schopni se o něj starat a navíc, pejsek jako vánoční dárek je velice diskutabilní věc. V zásadě se jedná o nového člena rodiny a ten jako takový by dárkem být neměl.

Kreativní dárek pro víly

Kreativní potomci také ocení sadu na výrobu 3D výrobků. Ta obsahuje magický gel, formy a magic maker. Během pár minut děti promění svoje výtvory do 3D podoby. UV záření zajistí, že výtvor ztuhne. Jednoduché a bezpečné. Dítě si hmotou nakreslí, co potřebuje a vloží do pícky na ztuhnutí.

A co třeba květinový domeček? Děti se naučí něco o zahradničení a na jaře vám už možná pomohou na vaší zahrádce či terase. 
 
Krásné svátky a šťastnou ruku při výběru.
 
Autor: Zuzana Zelenková

Petr ŠobraMgr. Petr Šobra

působí od roku 2011 jako ředitel psychologického centra Duhovka, které v rámci Duhovka group poskytuje poradenské, terapeutické a koučovací služby. Vystudoval jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracoval v
Institutu pedagogicko-psychologického poradenství. Vede vlastní psychoterapeutickou praxi. Absolvoval systemicky zaměřený psychoterapeutický výcvik „Umění terapie“. Od roku 2015 spolupracuje s Akademií rodičovství.


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek