_Dominika Býmová: Je třeba si užívat každou chviku a být šťastný teď a tady!

Datum publikace: 18.01.2018

Dominika Býmová, herečka známá ze seriálů Přístav nebo Ohnivé Kuře, oslavila vloni na Silvestra krom příchodu Nového roku i své 30. narozeniny. Nám se v rozhovoru Dominika svěřila s bilancí uplynulého roku i plány do budoucna. Jestli s přítelem plánuje příchod potomka, jaké má vzpomínky na dětství, i kde se na ni můžeme těšit v letošním roce, si můžete přečíst v našem rozhovoru.

Dominiko, víme, že rok 2017 Vám přinesl mnoho nových pracovních příležitostí, za pár týdnů vstoupíme do nového roku, jaká je Vaše bilance letošního roku?

Rok 2017 byl pro mě pracovním rozjezdem a přípravou na rok 2018, kdy se všechna ta práce konečně zúročí:) Přes léto jsem si trošku sáhla na dno svých sil zkouškami muzikálu v HDK, natáčením seriálu pro ČT a filmem Hastrman v režii s Ondřejem Havelkou, kde mam sice menší roličku, ale nic většího bych bohužel v létě časově nezvládla. A samozřejmě v neposlední radě, jsem vše podtrhla pořízením malého zlatého štěňátka:) To už jsem chvilkama lapala po dechu.

Co z toho považujete za Váš největší úspěch a radost a proč?

Největší úspěch je pro mě zjištění, že zvládnu tak těžké choreografie a zpívání, které je v muzikálu Sestra v Akci. Což je pro činoherečku značná výzva:) A radost mam z toho teď během každého představení, neskutečně mě to nabíjí.

Co byste si přála do nového roku, děláte si předsevzetí?

Do nového roku vždy vstupuju s pocitem, že bude ještě lepší než ten rok předešlý. Mam narozeniny na Silvestra, tak je pro mne 31.12 skvělá oslava všeho co jsem zvládla a 1.1 vzrušení ze všeho nového.

Zmínila jste, že  se připravuje nový seriál na ČT 1, kde hrajete,  kdy Vás budeme moci vidět na obrazovkách a můžete nám něco prozradit o své roli?

Na seriál, který jsem natáčela během letošního léta až podzimu, jsem se obzvlášť těšila, protože pochází z autorské dílny Honzy Prušinovského a Petra Kolečka. Což je zábava zaručena. Ačkoli má role mi dala trošku zabrat, tak se všemi mi bylo natolik dobře, že výsledek bude stát za to.

Jaké další projekty plánujete v letošním roce?

 V novém roce mam zatím plány hlavně divadelní. Věnovat se chci nadále novým muzikálům a klasickým činoherním představením se skvělými kolegy. V příštím roce máme v plánu několik úžasných divadelních projektů s hercem Františkem Kreuzmannem, se kterým trávíme aktuálně předvánoční čas čtením jeho autorských povídek v koncertních prostorách po Praze. I nadále budu hrát muzikálové pohádky Princové jsou na draka a Česky Honza v Divadle Bez Zábradlí a v létě začnu zkouset úžasný muzikál amerického autora Jamese Ragana. Jsou to krásná představení, která určitě stojí za návštěvu!

Očividně Vaše kariéra jde tím správným směrem, chtěla byste se podívat i do zahraničí, máte myšlenky třeba na Hollywood?

Co se zahraničí týče, tak cestuju opravdu ráda a pokud to čas dovolí tak i často. Ještě tento měsíc mám v plánu dalekou cestu. Ale Hollywood? Před pár týdny jsem točila pro německou ARD televizi a hrát v cizím jazyce nebylo tak jednoduché, jak jsem si myslela. Tudíž s červeným kobercem v LA ještě chvíli posečkám:) 

Co je pro Vás v pracovním ta meta, které, když dosáhnete, budete spokojená?

Pracovních ,,met" mám mnoho, ale jakmile jich dosáhnu, kladu si další. Beru je tedy spíš jako výzvy protože mi to pomáhá jít stále kupředu. Hlavní cíl je pro mne dělat svou práci jak nejlépe dovedu a díky ní také předávat lidem něco hezkého. Letos to byly třeba choreografie v muzikálu Sestra v akci, postelové scény, které si na mě nachystaly během letního natáčení a scénáře v němčině pro ARD televizi. U všech těchto projektů jsem se občas pořádně zapotila, ale také se posunula o pořádný kus dopředu. Takže to co vypadlo za začátku jako velký výzva, byla nakonec nezapomenutelná zkušenost.

Máte nějaký vzor, kterému se chcete přiblížit, nebo někoho, kdo Vás inspiroval stát se herečkou?

Od mala jsem milovala Václava Vydru a mám to takto dodnes. :-)  Když s ním dnes můžu stát na jednom jevišti, naplňuje mě to ohromnou radostí.

Zmínila jste, že se sestrou čekáte na ježíska, máte pouze ji, nebo jste z více sourozenců?

Mám o šest let mladší sestru a jsme každá úplně jiná. Ja jsem byla vždycky dost hlučná a často středem pozornosti, segra je zase klidná a rozvážná. Možná jsem ji v pubertě dost štvala:) Ale čím jsme starší, tím si jsme blíže. Jelikož sestra ještě studuje poslední ročník vysoké školy, tak zatím bydlí s našima a je možné, že se jednou sekáme i pracovně. Akorát ona bude stát nejspíš za kamerou. Studuje totiž audiovizuální tvorbu.

Jak vzpomínáte na dětství?

Měla jsem moc hezké dětství a vzpomínám na něj ráda. Trávila jsem čas venku na zahradě, v letních stanových táborech a každou sobotu s jednou babičkou v divadle a druhou stále někde na výletech. Se svými prarodiči jsem měla úžasné chvilky, předali mi toho tolik. Každý měl úplně jiný pohled na svět a já si tak mohla ,,vyzobat,, od každého trošku:)

Co je pro Vás nejkrásnější dětská  vzpomínka?

Těch mám samozřejmě mnoho, ale jedna z nejsilnějších vzpomínek je na narození mé sestry. Krásné vzpomínky mam na přípravy s babičkou do divadla, vždy jsem se voněla jejími parfémy a půjčovala si kabelky, ve kterých byly pokaždé nějaké bonbony. Po představení nás čekal děda s večeří, což bylo v jeho podání tradičně chleba se škvarkama. Další krásné vzpomínky mam na své dětské kamarády se kterými jsme si hráli do noci před domem, protože jsme bydleli všichni vedle sebe...s některými jsme v kontaktu dodnes.

Víme, že máte přítele, plánujete již spolu rodinu, nebo je to zatím otázka budoucnosti?

Na rodinu se oba dva moc těšíme, ale prozatím není ten správný čas. Navíc mě záleží ještě na pár ,,drobnostech,,;) které tomu předcházejí:) Takže k dětem je ještě nějaký kus cesty:) 

Děkujeme za rozhovor, ať se Vám daří na soukromé i pracovní rovině, je něco, co byste popřála našim čtenářům?

I já děkuju! A čtenářům bych ráda popřála, ať jsou šťastní teď a tady. Je potřeba užívat si každou chvilku a nemyslet si, že šťastní budeme až někdy...

Autor: redakce

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek