_5 tipů, jak správně vybrat pediatra. Proklepněte internet i kamarádky

Datum publikace: 07.11.2018

Přemýšlíte, jakého pediatra pro své dítě vyberete? Začít byste měli v předstihu, klidně už dva nebo tři měsíce před očekávaným přírůstkem do vaší rodiny. První návštěva by se totiž měla odehrát pár dnů po návratu z porodnice.

Jak ale správného pediatra vybrat? Podle čeho se rozhodnout? Poradíme vám.

Vzdálenost

Jeden z klíčových faktorů. Možná jste slyšeli o skvělém doktorovi, který má ordinaci 50 kilometrů od vašeho bydliště, ale vy byste měli hledat výrazně blíž. Nejlépe co nejblíže od místa, ze kterého budete do nemocnice či do ordinace vyjíždět. Vozit totiž dítě s bolestmi nebo s horečkou na druhý okraj regionu není nic příjemného. Některé rodiny jsou bez auta, v řadě jiných má řidičák jen jeden z rodičů a ten zrovna v případě potřeby nemusí být doma.  I proto byste měli volit pediatra, ke kterému to máte blízko, třeba i pár minut pěšky.

Internet a recenze

Dnešní doba nám dává neuvěřitelné možnosti. Máme totiž internet a tam najdeme vše, co chceme, ale třeba i to, co nechceme. A tak se může stát, že pediatr, ke kterému plánujete jít, nemá příliš dobré recenze. Možná volíte ze dvou možností a právě díky sdíleným zkušenostem ostatních rodičů zjistíte, která je ta správná. Důležité také je, zda váš pediatr má vlastní webové stránky s telefonním kontaktem, mailovou adresou, ordinačními hodinami, ale hlavně aktualitami – hlavně tedy těch, co se týká dovolených. Aby se vám pak nestalo, že dorazíte do ordinace, která bude zavřená.

Zeptejte se známých

Možná se vám stane, že na daného pediatra „nevygoolíte“ žádné informace. Možná nějaké najdete, ale radši si je budete chtít ověřit. Určitě okolo sebe máte spoustu přátel a známých, kteří dětského doktora hledali nebo hledají také. Zeptejte se jich na názory a zkušenosti, určitě vám rádi poradí, případně doporučí někoho, s kým byli spokojení oni.

Ve vlastních stopách

Pamatujete si z dětství na vlastního pediatra? Máte na něj dobré vzpomínky? Chválili ho vaši rodiče? A bydlíte stále na stejném, nebo třeba jen kousek vzdáleném místě, jako před lety? Tak si zkuste zjistit, jestli „váš“ pediatr stále ordinuje. Pokud jste u něj byli spokojeni vy, tak u něj určitě budou spokojené i vaše děti.

Jak léčí?

Stejně tak, jako se na skupiny preferující léky nebo bylinky dělí rodiče, tak oběma způsoby léčí i pediatři. Zatímco někteří na všechno předepíší antibiotika, jiní radši volí přírodní léčbu. Zjistěte si, jakou metodu preferuje ten váš, případně zda používá i homeopatika, a porovnejte to s vašimi prioritami.

Autor: Petr Sobol

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek