_V osmnácti ještě k pediatrovi

V osmnácti ještě k pediatrovi
Datum publikace: 14.12.2011

Další preventivní prohlídky vašeho dítěte proběhnou v jeho 7., 9., 11. a 13. roce. Obsahem těchto prohlídek je celkové interní vyšetření a rutinní vyšetření moče, krevního tlaku a pulzu, změření výšky a váhy, vyšetření zraku, sluchu, řeči, vyšetření lymfatických uzlin a štítné žlázy. 

V 10-11 letech bude vaše dítě přeočkováno proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli a dětské obrně (další přeočkování proti tetanu proběhne až v 25 letech). U dětí, které nebyly očkovány mezi 10.-11. rokem, bude dětská obrna přeočkována mezi 13.-14. rokem a tetanus mezi 14.-15. rokem (další vždy po 10-15 letech v průběhu celého života a je vždy pojišťovnou plně hrazeno).
I další preventivní prohlídky prováděné v souvislosti s přípravou na budoucí povolání, včetně odborných a gynekologické prohlídky u dívek od 15. roku, jsou prohlídky plně zdravotní pojišťovnou hrazené.

Harmonogram péče

7. rok - preventivní prohlídka u dětského lékaře, kontrola očkování
9. rok   - preventivní prohlídka u dětského lékaře, kontrola očkování
11. rok - preventivní prohlídka u dětského lékaře, kontrola očkování
10. – 11. rok- očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, dětské přenosné obrně (5. dávka)
12. rok - očkování proti virové hepatitidě typu B – u dětí, které nebyly očkovány v kojeneckém věku (podávají se tři dávky)
13. rok - preventivní prohlídka u dětského lékaře; očkování proti dětské obrně – u dětí, které nedostaly 5. dávku mezi 10. – 11. rokem
14. rok - očkování proti tetanu (další přeočkování vždy po 10 – 15 letech); pro děti očkované proti tetanu mezi 10. – 11. rokem proběhne přeočkování až v 25 letech
15. rok - preventivní prohlídka u dětského lékaře; prohlídka dívek dětským gynekologem + poučení o možnosti očkování proti karcinomu děložního čípku
17. rok - preventivní prohlídka u dětského lékaře
19. rok - poslední preventivní prohlídka se zhodnocením zdravotního stavu u praktického lékaře pro děti a dorost + převedení do péče registrujícího praktického lékaře pro dospělé  (před dnem dovršení 19 let věku dítěte)

Zdroj:VZP

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek