_Světový den povědomí o Downovo syndromu

Světový den povědomí o Downovo syndromu
Datum publikace: 21.03.2015

21. březen byl přijat Organizací spojených národů od roku 2012 za Světový den Downova syndromu (WDSD). Tento den má upozornit na problematiku Downova syndromu, pomáhat rodinám, které se samy  setkaly s tímto onemocněním u svých potomků a pomáhat také dětem a dospělým lidem, kteří s Downovým syndromem žijí.

Cílem této iniciativy je zvýšit povědomí o tom, co Downův syndrom je, co to znamená mít Downův syndrom, a jak lidé s Downovým syndromem hrají důležitou roli v našich životech a životě celých komunit.

Internet je mocný nástroj pro zvyšování povědomí a proto jedním z cílů je, aby lidé na celém světě se dozvěděli o Světovém dni Downova syndromu, psali o něm na vlastních webových stránkách, blozích a sociálních sítích. Také pomáhali sdílet své zkušenosti a vzájemně komunikovat.
Nebojte se mluvit o této nemoci, otevřeně a pravdivě, pomáhejte se začleněním a důstojným životem lidí s Downovým syndromem, a to nejen dne 21. března, kdy Světový den Downova syndromu má zvýšit povědomí o této nemoci.
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek