_Pražská slůňata byla poprvé u zubaře!

Péče o zuby se netýká jen lidí a jejich mláďat. Ač se to nemusí zdát, i slůňata si své zuby nechávají kontrolovat. A jak se ukázalo, už u nich došlo k výměně mléčných zubů za zuby nové! Sedmnáctiměsíční Max už nemá ani jeden z první generace a mladší jedenáctiměsíční Rudi má zatím vyměněný zub jeden. Právě starší ze sloních mláďat již absolvovalo díky cvičení první kontrolu chrupu od veterináře.

Datum publikace: 08.09.2017
Pražská slůňata byla poprvé u zubaře!

„Max v tuto chvíli prochází tréninkem, jenž je zaměřený na veterinární úkony. Zvyká si na manipulaci s ušima, která časem povede k pravidelným odběrům krve, abychom mohli kontrolovat jeho zdravotní stav. Přité příležitosti  jsme měli první možnost mu zkontrolovat zuby,"říká Pavel Brandl, kurátor savců ze Zoo Praha a doplňuje: „Díky této prohlídce jsme zjistili, že u Maxe proběhla výměna kompletní, ale kly se mu zatím neprořezaly. U Rudiho víme o výměně jednoho zubu."

  2_3i4a7983_export.jpg
Zdroj: ZOO Praha

Slůňata uvidíte ve výběhu

Obě slůňata jsou velmi aktivní a často si spolu hrají. Zkoušejí svoji sílu a jejich oblíbenou kratochvílí je přetlačovaná. V ní má zatím jasně navrch Max se svými 540 kg, zatímco Rudi váží „pouhých“ 360 kg, které zcela odpovídají jeho věku.
Maxe kromě dovádění s Rudim lze také vidět ve výběhu v blízkosti starších slonic, kterých se nebojí. To Rudi se od nich zatím drží dál a je ještě trochu bojácný. Ovšem co se šikovnosti týká, pak mladší ze slůňat o nic nezaostává. Již slyší na své jméno, umí přijít na zavolání a dokáže zvednout všechny čtyři nohy, což je dobrý základ pro další trénink.

1_dsc_3971_export.jpg
Zdroj: ZOO Praha

 

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek