_Pitný režim a příjem kalorií v době kojení

Datum publikace: 11.06.2012

Během laktace je třeba myslet na to, že dostatek všech živit a tekutin musí pokrýt potřebu nejen samotné ženy, ale i jejího dítěte. 

V době po porodu je snahou většiny maminek dostat se co nejrychleji na svou váhu a do svého běžného oblečení. Kojení k tomu může částečně napomoci a to bez držení redukčních diet.

Kolik kalorií je třeba pro kojené dítě

V období kojení by všechny ženy měly počítat s tím, že k pokrytí kalorické potřeby jejich a jejich dítěte je nutné navýšení zhruba o 500 kalorií denně. U dvojčat je navýšení až o 1500 kalorií na den.
V rámci pitného režimu je nutné počítat s nárůstem zhruba o jeden litr tekutin. Nejvhodnější je pít čistou vodu, minerální vody bez bublinek nebo jen mírně perlivé, případně slabé neslazené ovocné šťávy a čaje.

Proč se v době kojení nemá držet redukční dieta

Kojení má u řady žen kromě pokrytí příjmu potravy jejich potomka jeden bonus navíc. Je tím, co jim pomůže s bezproblémovým snížením váhy. Proč?
Část tukových zásob z doby těhotenství přechází do mateřského mléka, což přirozeným způsobem podporuje redukci váhy.

Diskuze ke článku
kojení a hubnutí Vloženo: 07.01.2014
Dobrý den,mám 9.měsíční holčičku ikdž už jí vše kojení upřednostnuje.Kojím cca 5krát za den.Začala jsem s jídelníčkem od pana Havlíčka.A druhý den se mi přestali naejvat prsa.Dříve se mi nalejvali jak přes den tak v noci.A tak ám obavy zda tedy nepříjímám málo jídla aby se mi dělalo dostatečně mlíčka pro malou.Ale zase na druhou stranu tolik jídla co jím ted jsem nesnědla před tím.
Vložit nový příspěvek