_Pití alkoholu zvyšuje riziko rozvoje rakoviny prsu u žen

Pití alkoholu zvyšuje riziko rozvoje rakoviny prsu u žen
Datum publikace: 14.04.2012

Vlivem pití alkoholu na lidské zdraví se zabývá celá řada studií. Jedna z posledních se zaměřila na souvislost mezi pitím alkoholu a vznikem zhoubných nádorů prsů u žen. Výsledek? Pití alkoholu riziko vzniku těchto nádorů zvyšuje.

Studie, byla publikovaná v časopise Alcohol and Alcoholism a vycházela epidemiologických dat získaných Centrem pro výzkum alkoholu, Univerzity v Heidelbergu.

Raději bez pití!

Co studie říká? Podle autorů práce by ženy neměly pít víc než jednu skleničku alkoholu denně, ženy se zvýšeným rizikem vzniku tohoto onemocnění by se alkoholu měly zcela vyhnout a pít by ho měly jen zcela výjimečně.
Výsledky studie totiž ukazují, že pravidelné pití jedné skleničky alkoholu denně zvyšuje riziko vzniku zhoubných nádorů mléčné žlázy o čtyři procenta.
Pravidelná konzumace tří a více skleniček je spojena se zvýšením rizika vzniku tohoto onemocnění o 40 až 50 procent.

Proč tomu tak je?

Podle autorů studie za souvislostí mezi vznikem onkologického onemocnění prsu a pitím alkoholu stojí především zvýšení hladiny ženských hormonů estrogenů, které je rizikovým faktorem rozvoje tohoto onemocnění a ke kterému během pití dochází.
Mezi další faktory patří i působení acetaldehydu, který v lidském těle vzniká při metabolizování alkoholu, či vznik oxidativního stresu a řada dalších faktorů.

Diskuze ke článku
gratuluji! Vloženo: 04.09.2012

gratuluji! Vloženo: 04.09.2012
Konečně se našel odvážlivec, který tyto informace zveřejnil. Alkohol je toxická látka, tak nemůže působit dobře ani v malých dávkách.
Vložit nový příspěvek