_Osm výhod užívání dlouhodobé antikoncepce

Osm výhod užívání dlouhodobé antikoncepce
Datum publikace: 13.04.2016

Většina moderních mladých žen užívá antikoncepci. Jak se ale vyznat v nepřeberných možnostech, které nyní jsou? Zde je osm tipů, které třeba pomohou při její volbě.

Nechci otěhotnět - spolehlivost

Každá antikoncepce má zabránit nechtěnému otěhotnění, přesto jsou některé metody účinnější, než jiné. Jen 2 až 3 z 1 000 žen, které používají nitroděložní tělísko s hormonem, nitroděložní tělísko bez hormonu nebo implantát, otěhotní.  Uvedené metody jsou jedny z nejspolehlivějších ze všech dostupných.

 

Moje váha - nechci přibírat

Většina žen si nepřeje zvýšení své váhy. Metody dlouhodobé antikoncepce a pilulka normálně přírůstek hmotnosti nevyvolají. Změníte-li antikoncepci, neznamená to, že musíte změnit svůj životní styl.

 

Cenová dostupnost - nechci aby mě zodpověddnost zruinovala

Potřebujete antikoncepci, která vás finančně nezruinuje. Ochrana pomocí dlouhodobé antikoncepce vás ročně bude stát méně než pilulky. Zároveň je dlouhodobá antikoncepce účinnější než pilulky.

 

Nemusím na ni myslet každý den - chci žít bez strachu ze zapomnění

Hledáte antikoncepci, na kterou nemusíte myslet každý den? Dlouhodobá antikoncepce nemusí být součástí vašich každodenních návyků a nemusíte se bát, že na ni zapomenete.

 

Nízký obsah hormonů - chci bezpečnou antokoncepci

Zajímá vás nízká dávka hormonů. Nitroděložní tělísko s hormonem obsahuje nižší dávku hormonu než pilulka a neobsahuje estrogen. Nitroděložní tělísko bez hormonů neobsahuje žádné hormony. Namísto toho uvolňuje měď.

 

Bez zvýšeného rizika trombózy - nechci zvyšovat riziko nemocí

Trombóza je vzácný, ale závažný stav, který je spojován s některými formami antikoncepce.

U nitroděložního tělíska s hormonem, nitroděložního tělíska bez hormonu a implantátu obecně žádné zvýšené riziko trombózy nehrozí.

 

Menší bolest při menstruaci - chci maximální efekt

Bolest při menstruaci může být dost nepříjemná. Díky nitroděložnímu tělísku s hormonem může být vaše menstruace postupem času méně bolestivá i slabší a kratší.

 

Chci mít užívání pod kontrolou sama - chci mít za sebe zodpovědnost

Máte zájem o metodu, u které užívání závisí na Vás samotné. Tomuto požadavku vyhovují pilulky. Ale nezapomeňte, že je na Vás, abyste byla spolehlivě chráněná. Dlouhodobá antikoncepce je pohodlnou alternativou pilulek. Na užívání nemusíte myslet každý den a je opravdu účinná.

 

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek