_Městem chodí Mikuláš

Chcete strávit Mikuláše jinak než loni? Tedy ne jen sedět u okna a čekat, jestli půjdou pohádkové postavy kolem vašeho domu? Pak jim vyrazte naproti. Víme, kde na ně můžete narazit.

Datum publikace: 05.12.2017
Městem chodí Mikuláš

Tradiční čertovské plavby pro děti a jejich rodiče.

Čertovská cháska zaplní také vltavské břehy. Sejdete se s nimi na Čertovce. Speciální plavby začínají už v pět hodin odpoledne z podzemního přístaviště u Juditina mostu (Křižovnické náměstí č.3). Plavba trvá 30 minut. Na řece bude Mikuláš, který odmění hodné děti.  Muzeum Karlova mostu bude mít otevřeno za symbolických 20 korun. V tomhle případě je ale potřeba udělat rezervaci a to do 4.12. do 12. hodin.

Vstupné:

Dospělá osoba 150 Kč
Dětská 80 Kč
Rodinná 2+2 380 Kč
Děti do 3 let zdarma

Mikuláš bude nadělovat také v Zoo Praha a to celé odpoledne.

Praha 6 pořádá takzvanou Mikulášskou cestu. Začíná se v 16. hodin, končí v 17. Po procházce od Skleněného paláce k Národní technické knihovně bude připravena na půl sedmou projekce pohádky Anděl Páně 2.

Mikulášská show bude také „jako obvykle“ na Staroměstském náměstí.

Průvod Mikulášů, čertů a andělů vyrazí také z Malostranského náměstí 27. Začíná se kolem 16 hodin a 20 minut. Končí se na Kampě.

Tam se můžete těšit na:

  • Konzervatoře Jana Deyla a Střední školy pro zrakově postižené
  • Chlapecký sbor Bruncvík
  • Pěvecký sbor Josef
  • Strážnický Zpěvokol
  • Studio HAF
  • Oranžáda, která Vás roztančí v balkánských rytmech
  • Fire Show a Poi-Yogu

Zajímavá akce se pořádá také v Brně. Hraná pohádka v podání útvaru Divadlo Kejkle Brno s názvem Mikuláš. Vychutnat si ji můžete 5.12 mezi 16:30-17:27.

I další města pořádají vlastní Setkání s Mikulášem, stačí mrknout na www stránky příslušného obecního,nebo městského úřadu. Obecně platí, že na veřejnosti se děti tolik nepoddávají strachu, tak si magický večer užijte bez zbytečných slziček.

Bohatou nadílku i radost v dětských očích přejeme za celou redakci.

Autor: Zuzana Zelenková

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek