_Jak správně vybrat podprsenku po kojení

Jak správně vybrat podprsenku po kojení
Datum publikace: 25.05.2016

Mnoho žen neví, jak správně postupovat při výběru podprsenky. Jak se se správným výběrem tohoto kousku dámského šatníku správně popasovat, radí profesionální stylistka prádla společnosti TRIOLA Žaneta Ilutanová.

 

 „Mnoho žen při nákupu ani neví, co vše musí sledovat. A občas jsou ženy, zvlášť po době kojení, krajkovým kouskem natolik okouzleny, že na podstatný fakt, zda má má podprsenka správný střih a velikost a zda dobře sedí, už nehledí. Obecně je dobré mít v šatníku více stylů a fazón podprsenek. Pod různá oblečení, tmavé a světlé barvy, pod bílou halenku prádlo tělovou barvu. Na běžné nošení praktickou jednobarevnou a hladkou „kámošku“ s pohodlnými ramínky, která pod oblečením udělá svou práci a je přitom pohodlná. Pro hezké chvilky udělejte mužům radost a pořiďte si krajkové – bílé, červené nebo černé,“ popisuje Žaneta Ilutanová.

 

Devět rad, jak správně vybrat podprsenku od profesionální stylistky

  • Nejčastější chybou při výběru je to, že ženy si vybírají u podprsenek menší košíčky než potřebují. Zřejmě proto, aby docílily efektu push-up. Další chybou je, že volí příliš velký obvod, zřejmě kvůli svému pohodlí. Zadní část obvodu podprsenky mezi lopatkami se jim pak sune nahoru a podprsenka tím ztratí svoji funkčnost, prsa neudrží, nezformuje do ideálního dekoltu.
  • Doporučuji ženám (kyprých postav a tvarů) vybírat podprsenky s tence vyztuženými koši, které i měkká a povolená prsa pozvednou do očekávané výšky (tedy 6/8 výšky postavy) a krásně je zformují do kulatého tvaru. Kulatý tvar je po generace vnímán muži jako sexy tvar (vše, co znamenalo blahobyt a budoucnost mělo a má kulatý či oválný tvar: slunce – teplo a úroda, nebo čočka, hrách a další semena a zrna – dostatek potravy, kulatý pecen chleba, vejce, také ale vajíčko, to zakulacené bříško – pokračování rodu atd.)
  • Mají-li ženy opravdu velké obvody a velké koše podprsenek (např. od obvodu 95 a koše D výše), doporučuji ženám vybírat podprsenky s flexi kosticemi v koších a svislými flexi kosticemi v bočním obvodu. Flexi kostice se přizpůsobí křivkám a netlačí ženy do jemných tkání podpaží a na vnitřních stranách paží. I jim doporučuji tence vyztužené koše, v případě opravdu větších prsou pak podprsenky se zmenšovacím efektem.
  • Těmto ženám doporučuji pohodlná široká ramínka pro celodenní nošení, hlavně u větších prsou. Chtějí-li pohodlí, mohou zvolit alternativu - místo širokých ramínek zvolit tenčí, která jsou obalená látkou, stejnou jako na koších podprsenky. Jsou měkká, příjemná a stylová – klidně mohou vykukovat z výstřihů.
  • Když si vzadu zapnete obvod podprsenky, můžete pod něj vsunout max.3 prsty – ne více. Jinak je obvod volný.
  • Při zkoušení podprsenky si vyzkoušejte pár cviků, abyste si byly jisté, že vám střih a velikost dobře sednou. V kabince si v podprsence poskočte a předkloňte - zavažte si botu nebo zatáhněte zip u kozaček. Prsa i po předklonu musejí zůstat v koších! Pak se vzpřimte a  3x vzpažte nebo zakružte – podprsenka i prsa musejí zůstat na svém místě a obvod podprsenky se nikam nesune.
  • Podprsenku bychom měly zapínat na první vnější háček (případně dvojháček, u větších velikostí trojháček). Obvod by měl být po zapnutí dostatečně pevný, nesmí se vzadu vytahovat nahoru k lopatkám. Postupně, jak podprsenka používáním a praním povoluje, ji můžeme utahovat, tedy zapínat na další háčky.
  • Korpulentní ženy a čerstvé maminky malých dětí méně sportují a občas mívají vystouplé tučné bříško, popř dvě bříška. Chtějí-li, aby jejich silueta vypadala i přesto souměrněji, je důležité, aby si vybíraly podprsenky s tence vyztuženým koši. Aby prsa ve vyztužených koších působila větší než bříško a neválela se na bříšku. Mnoho žen boubelek si intuitivně a špatně vybírá nevyztužené podprsenky, velká prsa jsou pak rozpláclá na bříšku a postava vypadá neforemně.
  • Mějte prosím na paměti, že i když výrazně nehubnete ani nepřibíráte, měkké tkáně na vašem těle procházejí změnami. Vždy proto prádlo před zakoupením vyzkoušejte a nebojte se pozvat do kabinky erudovanou prodavačku, která vám s výběrem poradí.
  • Pokud perete podprsenku v pračce, použijte prací sáček a nemáchejte ji v aviváži. Váš vysněný kousek totiž po aviváži ztrácí časem elasticitu a krapítko zašedne.

 zdroj: Triola a.s.

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek