_Deset důvodů, proč se ženy mohou radovat, že jsou těhotné

Deset důvodů, proč se ženy mohou radovat, že jsou těhotné
Datum publikace: 06.07.2016

Těhotenství je důvod k radosti. Těšíte se na miminko, jste nedočkavá, jak bude vypadat, komu bude podobné, po kom bude nadané. Jenže to není jediné pozitivum těhotenství. Ženy si dobu čekání na miminko užívají i z mnoha dalších důvodů. Zde je deset nejčastějších z nich.

Hlavním důvodem radosti z těhotenství je to, že se narodí potomek, pokračovatel naší krve. Ženy na těhotenství najdou obvykle mnohem víc pozitiv.
Tady jsou nejčastější.

Proč se radovat z těhotenství

  1. Těhotenství je jediné období v životě ženy, kdy se skutečně raduje z toho, jak jí roste bříško a jak přibírá na váze. Nikdy jindy v životě ze svých nabraných kil a zvětšujícího se bříška nebude mít takovou radost.
  2. Těhotenství je jedno z mála období, kdy si žena dopřeje vše, na co má chuť bez výčitek svědomí. A zároveň je to doba, kdy může bez zbytečných dotazů, zda to ještě sní a zda tahle kombinace není přehnaná, sníst úplně vše.
  3. Těhotenství a těhotenské nálady a pláče jsou předurčené ke konejšení a rozmazlování partnerem. Málokterý partner zůstane netečný, když vidí svou ženu, ještě navíc těhotnou, plakat. A naopak. Není nic, co by muže rozněžnilo víc, než vidět svou těhotnou ženu plnou radostného očekávání  a nadšení plakat štěstím při pohledu na dětské ponožtičky, dudlíky či dupačky.
  4. Těhotenství je dobou navazování nových přátelství. K těm můžete přijít v předporodních kurzech, u lékaře i na mnoha jiných místech. V době těhotenství se také objevuje mnoho starých kamarádek, které chtějí povzbudit a poradit, jak těhotenství v klidu zvládnout.
  5. Těhotenství je dobou velkých nákupů! Výbavička, postýlka, kočárek, nábytek do pokojíčku a spoustu dalších věcí je třeba obstarat ještě před tím, než se miminko narodí. Kromě těchto nákupů těhotenství souvisí i s obměnou šatníku. Těhotenské šaty, kalhoty a další kousky je třeba vnést do svého šatníku.
  6. Těhotenství je dobou plnou očekávání, snů a iluzí o tom, jaké vaše dítě jednou bude, jak se bude učit, co bude dělat. Bonusem navíc je to, že tato přání a iluze jednou alespoň z malé části dojdou ke svému cíli a ztělesnění. Vaše dítě vám jednou část vašich snů určitě splní.
  7. Těhotenství je dobou, kdy můžete bez výčitek lenošit, jak chcete. Těhotné maminky mají nárok na delší spánek a mají nárok na to, aby si užívaly posledních volných dní, kdy mají čas samy na sebe.
  8. Těhotenství je doba, kdy vám mnoho lidí z okolí bude chtít pomáhat. Mnohdy nejde jen o nejbližší příbuzné – maminky, tetičky, sestry, manžela, ale i o sousedy, kamarády, kolegy z práce. S takovou ochotou a ohleduplností se v běžném životě jen tak nesekáte.
  9. Těhotenství je dobou kdy manželé svým ženám rádi plní jejich přání. Pokud máte nějaké tajné, ale reálné přání, vyslovte ho právě teď, a máte velkou šanci na to, že se váš sen promění ve skutečnost.
  10. Těhotenství je jediná doba, vám bude mnohé odpuštěno a všechny trapasy jsou okolím brány s velkým nadhledem. Ať uděláte cokoli, tak pokud to bude přešlap v mezích normy a zákona, bude vám odpuštěno. Jen je třeba počítat s tím, že se nevyhnete trefnému komentáři, že za vše mohou vaše těhotenstvím rozbouřené hormony.
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek