_Co říká o povaze barva očí?

Datum publikace: 18.07.2012

Barva očí je tím, co člověka na druhém může velmi upoutat. Není tak náhodou, že se barva očí velmi často dává do souvislosti s povahou člověka. Víte, jak na tom vy a vaši blízcí jste?

Modrá barva

Modrá barva očí je dávána do souvislosti s přívětivostí, optimismem a radosti ze života. Modroocí lidé prý bývají dobrými společníky a směřují k bezstarostnému způsobu života. Z hlediska zdraví jsou náchylní k onemocněním dýchacích cest, ledvin a srdce a také k revmatickým a alergickým potížím.

Hnědá barva

Hnědé oči ukazují na ochotné a obětavé lidi se silným charakterem, bystrým rozumem a inteligencí, kteří mají predispozice k oslabení nervového systému, onemocněním trávicích orgánů, žaludečním vředům, zácpě, nadýmání, zánětům žlučníku a apendixu.

Zelená barva

Zelená barva svědčí o výkonných cílevědomých lidech, kteří jsou otužilí a tvrdí a dovedou neochvějně usilovat o svoje cíle. „Zelená barva oka ve skutečnosti vlastně neexistuje. Zelené oko je modré a přes modrou barvu jsou ležící žluté skvrny nebo pásy. Žluté barvivo znamená v podstatě jedinou věc: může signalizovat sníženou funkci ledvin a špatný metabolismus kyseliny močové,“ popisuje primářka oční kliniky NeoVize Věra Kalandrová. 

Šedá barva

Šedé oči mají lidé s velkou mozkovou kapacitou a méně společenskými vlohami. Tato barva očí naznačuje sklony k onemocnění kůže a revmatismu.

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek