_Bolí vás záda? Zkuste tejpy!

Bolí vás záda? Zkuste tejpy!
Datum publikace: 17.08.2015

Až 80 % populace trpí bolestmi zad, maminky a těhotné ženy nevyjímaje. S fixací těla v ideální poloze tak, aby byl pohybový aparát zatížen co nejméně, mohou pomoci i ortopedické pomůcky - tejpy.

 

Ortopedickou pomůckou, která i v době těhotenství pomůže od bolesti zad v oblasti beder, je tejpovací páska ve tvaru písmene X. Ta díky anatomickému tvarování a vyztužení napomáhá správnému držení těla nastávající maminky. „Jedná se o kombinaci tejpovací pásky a aktivní technologie, které stimulují správný postoj a utiší až 90 % všech bolestí v křížové oblasti beder. Účinky bederní náplasti se dostavují okamžitě a úleva od bolesti trvá až 48 hodin. Ergonomický design poskytuje fixaci dolní části zad, které chrání před přepětím či bolestivou rotací a zároveň chrání svaly, šlachy a vazivo před dalším poraněním, neboť eliminuje jejich natažení až do bolestivého bodu,“ vysvětluje fyzioterapeutka Mgr. Martina Karasová.
Samolepicí náplast ve tvaru X zajišťuje stabilitu bederní páteře, neboť překrývá vzpřimovač páteře a tím dlouhodobě zlepšuje svalovou kontrolu. Na rozdíl od klasické tejpovací pásky ale nebrání ostatním zádovým svalům v aktivitě.

Neobsahuje žádnou chemii

Pomůcka byla vyvinuta jako pomoc s běžnými bolestmi zad způsobenými činnostmi, jako je například práce na zahradě, řízení auta, nošení těžkých zavazadel či dlouhé lety.
Kromě toho je samozřejmě vhodná i pro sportovce, a jak praxe ukazuje, hojně jí využívají i těhotné ženy, protože funguje čistě na základě fyziologických procesů v těle a neobsahuje žádné léčivé látky, které by se vstřebávaly do těla a ohrožovaly vyvíjející se plod.

 

 

 

Foto zdroj: proenzi bodyFix (2X)

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek