_Vypouklé poporodní bříško? Pomůže stahovací pás Verba

Vypouklé poporodní bříško? Pomůže stahovací pás Verba
Datum publikace: 06.05.2024

Že vaše bříško po porodu vůbec nepřipomíná to před otěhotněním, nebo vás dokonce trápí diastáza – rozestup břišních svalů? Nebudeme si nalhávat, že vše bude stejné jako kdysi, ale s diastázou rozhodně pomůže nošení stahovacího pásu. Jak to funguje a jaký pás vybrat?

Proč máme po porodu vypouklé bříško?

Jednou z nejčastějších příčin přetrvávajícího vypouklého břicha po porodu bývá rozestup břišních svalů – tzv. diastáza. Trápí až 60 % matek, u kterých se během šestinedělí nevrátí břišní svaly do původního stavu. Naštěstí se dá diastáza řešit – pomocí cvičení nebo speciálního stahovacího pásu Verba.

Co je to diastáza?

Poporodní diastáza břišních svalů je stav, kdy se přímý břišní sval rozestoupí tak, že břišní stěna zůstává krytá pouze pobřišnicí, fascií a kůží. Vzniká už v těhotenství mechanickým vlivem (růstem plodu) a rozvolňováním vazů hormonálním působením. Diastáza může novopečené mamince přinášet komplikace, jako jsou bolesti v bederní a křížové oblasti, nebezpečí vzniku pupeční kýly a nepříznivé ovlivnění funkce bránice a pánevního dna.


Zdroj: HARTMANN RICO a.s.

Mám diastázu? Udělejte si test

  1. Lehněte si na záda a zvedněte hlavu.
  2. Prsty si prohmatejte střed břicha v oblasti nad a pod pupkem.
  3. Při diastáze cítíte, že můžete vsunout prsty do mezery mezi břišními svaly.

Jak diastázu řešit?

Diastáza se dá eliminovat pomocí vhodného cvičení nebo speciálních stahovacích poporodních pásů. Vše začíná už nácvikem správného dýchání a držení těla v těhotenství. Speciální cviky na diastázu mohou pomoci, ale je důležité vybírat ty správné, aby se stav nezhoršil. Poraďte se s fyzioterapeutem nebo vsaďte na Kegelovy cviky.

Vedle cviků je vhodné zapojit i stahovací pás. Poporodní pás Verba z dílny společnosti HARTMANN se nosí po porodu, a to tak dlouho, dokud se potíže neupraví. Skvěle přilne k tělu, je maximálně prodyšný a vhodný i pro citlivou pokožku. Břišní pás Verba najdete v 5 velikostech podle obvodu pasu.

Stahovací pás se hodí i po operacích

Stahovací pás se doporučuje i pro lepší hojení po operacích. Vedle období po porodu se hodí také pro pacienty po operacích hrudníku a krajiny břišní, jako je abdominoplastika, hysterektomie nebo kýla, k odlehčení rány, zabránění prasknutí jizvy a k časné mobilizaci pacienta.

 
Zdroj: HARTMANN RICO a.s.

Komerční sdělení

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek