_Trend roku 2020 v barvení vlasů: neobvyklé barvy splitu!

Trend roku 2020 v barvení vlasů: neobvyklé barvy splitu!
Datum publikace: 06.01.2021

Mnoho lidí si nedokáže představit tak radikální změnu image, jako je úplně jiná barva vlasů. Ale my jsme přesvědčení, že změna účesu a barvy osvěží, rozzáří a omladí váš celkový vzhled. A čím odvážnější a originálnější je barvení, tím lépe! Dnes bychom vás chtěli seznámit s originální technikou barvení split, která je úplným opakem módní techniky ombre. Hit roku 2020 poskytuje možnost kombinovat při barvení vlasů dvě oblíbené jasnější barvy najednou.

Co je to barvení split?

Jedná se o techniku, při které vlasy rozdělíme do dvou částí. Ty poté obarvíme do dvou zpravidla světlých kontrastních barev, například modrá a růžová, fialová a kyselá zelená, fialová a matná. Můžete si však vybrat klidnější odstíny: barvu mléčné čokolády a blond, kombinovat blond s hnědou, červenou nebo dokonce černou. Ale je pravda, že většina zájemců o tuto techniku dává přednost neobvyklým jasným odstínům. 

Vlasy uprostřed rozdělené na rovnou pěšinku a poté obarvené do kontrastních barev, to je základní varianta. Na každé barvené části pak můžete vytvořit efekt ombré. Další variantou je split hair, tedy barvení s důrazem na ofinu. V tomto případě si obarvíte do kontrastního odstínu jen ofinu a několik pramínku vedle obličeje po obou stranách. Brunetky si je mohou zesvětlit, blondýnky mohou experimentovat s odstíny: fialová, růžová či modrá. 

Jak obarvit vlasy v pohodlí domova krok za krokem:

  1. Začneme rozdělením vlasů. Pravidlo v podstatě neexistuje, rozdělte je na části podle svého výběru. Můžete například oddělit horní vrstvu od spodní, rozdělit vlasy uprostřed nebo na stranu. Vše záleží na tom, jakého výsledků barvení chcete docílit. 

Mějte po ruce vše potřebné: barva na vlasy https://makeup.cz/categorys/22813/, oxidační činidlo, rukavice, speciální miska a hřeben na barvení. 

  1. V nekovové misce smíchejte barvu s oxidačním činidlem v poměru uvedeném na obalu. Tento poměr se u různých značek liší. 
  2. Postupně aplikujte směs na rozdělené části vlasů. Před samotným postupem barvení se doporučuje provést kožní test na možnou alergickou reakci z barvy na vlasy! 
  3. Nechte působit barvu po dobu uvedenou na obalu. Obvykle je to přibližně 25-35 minut. Potom vlasy umyjte šamponem, aplikujte balzám, který zafixuje barevný pigment ve vlasech, a upravte je jako obvykle. 

Pokud jste si vlasy nikdy nebarvily, a nejste si jisté, že to zvládnete, je lepší neriskovat a objednat se ke kadeřnici. 

 

Komerční sdělení

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek