_Světový rekord v počtu těhotných na jednom místě je v ohrožení

Překonat světový rekord v počtu těhotných na jednom místě se pokusí organizátoři Největšího festivalu těhotenství a rodiny, který vypukne 7. května v parku u OC Olympia v Brně. Loni se podařilo překonat rekord český, když se na jednom místě shromáždilo 486 těhotných. Letos, pro překonání rekordu světového, je třeba přečíslit stávající rekord 1897 těhotných maminek.

Datum publikace: 07.05.2018
Světový rekord v počtu těhotných na jednom místě je v ohrožení

„Překonání rekordu jsme stanovili na stejný den, kdy si všichni ve světě připomínáme a slavíme Světový den těhotenství. Na tento den jsme také pro rodiče a jejich děti, rodiny, které teprve příchod potomka čekají i příznivce mateřství nachystali bohatý program,“ říká organizátorka akce Majka Staňková. U velkého pikniku si poslechnou hudební vystoupení skupiny BUTY, the Tap Tap, kapely Skrznaskrz, VOXEL či uskupení Modrý cimbál. Děti se mohou těšit na divadlo, maminky na tanec s dětmi v šátku a budoucí matky na módní přehlídku těhotenského oblečení nebo šátkování. Návštěvníky čeká i potravinový trh na téma „Zdravá výživa kojenců a dětí“.

Kmotry minulých ročníků Festivalu těhotenství a rodiny byly známé osobnosti jako zlatý slavík Tomáš Klus, herci Alena Antalová a Tomáš Hejlík nebo zpěvačka Alena Střelečková. „Letos pokřtí těhotné bříško vítězce soutěže Těhotná MISS ČR 2018, zpěvák a multiinstrumentalista Václav Lebeda, alias VOXEL. Jméno Miss budeme znát večer 4. května, po slavnostním finále v Brně,“ doplňuje Majka Staňková.

V rámci Největšího festivalu těhotenství a rodiny se mohou nastávající rodiče zúčastnit bezplatných prohlídek všech brněnských, některých jihomoravských a vybraných krajských porodnic. Nastávajícím rodičům bude k dispozici poradenské centrum Majky Staňkové, kde mohou získat informace o těhotenství, porodu i mateřství. „Chybět nebude ani poradna porodních asistentek asociace UNIPA a České asociace dul,“ doplňuje Staňková.

Nad celou akci převzali záštitu poslankyně parlamentu ČR PhDr. Olga Richterová Ph.D., hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek, primátor města Brna Ing. Petr Vokřál. Festival moderuje Vlasta Korec a podporuje herec Pavel Liška a herečka Martha Issová.

Děti mohou po celou dobu využívat dětský park Olympia rozkládající se na ploše 5,3 hektarů nabízející bohaté volnočasové vyžití pro celou rodinu s nepřehlédnutelnou osmnáctimetrovou horolezeckou stěnou, malými vláčky parkové železnice, vyhlídkovou pyramidou, sloupovým bludištěm, in-line dráhou a několika interaktivními hřišti pro děti i dospělé. Pro rodiny s malými miminky bude připraveno zázemí s přebalovacím koutkem.

Oslavy Světového dne těhotenství 7. 5. se konají také i na jiných místech České a Slovenské republiky a součástí oslav jsou i další akce, např. Mezinárodní konference o současném rodičovství v Evropě, soutěž Těhotná MISS ČR 2018, filmová projekce necenzurované verze dokumentu o slovenském porodnictví Medzi nami, či osvětová kampaň Dopravního podniku města Brna.

Autor: redakce

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek