_Pánové, chcete být šťastně ženatí? Tak uzavřete sňatek s kráskou!

Datum publikace: 24.11.2013

Fyzická atraktivita ženy je tím, co dokáže vykouzlit dlouhodobou spokojenost u mužů v manželství. Takový je závěr čtyřleté studie, do které se zapojilo 450 manželských párů.

Vybrané manželské páry byly v průběhu čtyř let osmkrát osloveny s dotazem, jak jsou ve vztahu spokojeni. A výsledek?
Atraktivita ženy dokáže manžela učinit dlouhodobě šťastným! Opačně to však nefunguje. Atraktivita manžela pro spokojenost manželky není klíčovým faktorem.
„Testy ukázaly, že fyzická přitažlivost má větší roli v předpovědi vývoje manželského vztahu a spokojenosti u mužů, než u žen.
Ukázalo se, že muži, kteří uzavřeli sňatek s atraktivními ženami, byli po čtyřech letech manželství stejně spokojeni, nebo ještě spokojenější, než tomu bylo na jeho začátku,“ vysvětlila Andrea Meltzerová psycholožka ze Southern Methodist University v Texasu, která studii vedla.
Vzhled muže však pro stabilitu a spokojenost vztahu významnou roli nemá. „Atraktivní vzhled muže není pro ženu rozhodující. To, co ženy dělá v manželském vztahu spokojené je, zda je muž pro ženu oporou a má pozitivní přístup k životu. Prostě spokojený muž je základem toho, aby byla spokojená ve vztahu i jeho žena,“ uvedla pro časopis Journal psycholožka.

 

 

 

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek