_Omlazení intimních partií už není tabu. Moderní laserové technologie umí zázraky

Stejně jako před dvaceti lety bylo kuriozitou, když některá z žen přišla s prsními implantáty, bylo ještě donedávna tabu hovořit o úpravách intimních oblastí dámského klínu. A přitom u takového zákroku je efekt nejen estetický, ale často odstraní i zdravotní či jiné komplikace. Vedle chirurgických vaginoplastik je nejnovějším trendem použití laseru. Ten je šetrnější a zotavení je téměř okamžité.

Datum publikace: 11.02.2019

České ženy pomalu překonávají stud a začínají řešit, jak zlepšit svůj intimní život, což dokazují například i statistiky z vyhledávání na internetu.K plastickým gynekologickým zákrokům je nejčastěji vede vaginální atrofie a ochablost poševních stěn, která trápí více jak polovinu žen po porodu nebo v přechodu, dále nespokojenost se vzhledem genitálií, případně neschopnost dosáhnout sexuálního uspokojení.„S takovými problémy k nám přichází až sto padesát pacientek ročně,“ popisuje MUDr. Daniel Struppl, primář kliniky GynCentrum. 

Nejčastějšími operacemi jsou labioplastiky, zaměřené na úpravu zevního genitálu. Ročně je v GynCentru provedeno až sto takových operací. Omlazení genitálu neboli rejuvenace patří též k častým operacím plastické gynekologie, další typy operací jako například hymenoplastika jsou již méně časté.„Důvodem k zákroku často bývá například nedostatečná pevnost tkání pochvy a pánevního dna způsobená porodem nebo stárnutím. Méně závažné nálezy pomůže vyřešit jednoduchý laserový zákrok “vysvětluje primář Struppl.

Novinka LOTUS GynoLaser

Úplnou novinkou, kterou Gyncentrum jako jedno z prvních zdravotnických zařízení v Česku nabízí, je ošetření pomocí LOTUS GynoLaserTM. Na rozdíl od dosavadních operačních možností je laserový zákrok rychlý, bezbolestný, bezpečný a nevyžaduje téměř žádnou rekonvalescenci. Používá se pro vaginální rejuvenaci s výsledkem zúžení poševního vchodu a vagíny a zlepšení její elasticity, dále k podpůrné léčbě stresové inkontinence i chronických kvasinkových zánětů. Zákrokem se vyrovnává pH v pochvě, posiluje se imunita a zvyšuje lubrikace. Průběh ošetření je rychlý a není k němu zapotřebí celková ani lokální anestesie.  Do pochvy je pouze zavedena speciální hlavice laseru. Principem zákroku je průnik a působení laserových paprsků na tkáně. V místě dopadu dochází k hlubokému prohřátí a je odstraněna svrchní část tkáně. Zbývající dvě třetiny stěny pokožky zůstávají tepelně ovlivněny. Teplo způsobí kontrakci kolagenních vazivových vláken,a zajistí další novou tvorbu kolagenu, vedoucí ke zpevnění ošetřených tkání 

„S laserovým ošetřením pomocí přístroje LOTUS GynoLaserTM. máme velmi dobrou zkušenost. Pacientky zprvu vyjadřovaly obavy, nicméně efekt je skvělý. Jsme si vědomi, že u závažných forem uvolnění poševních stěn laser nemůže nahradit chirurgickou léčbu, nicméně jeho použití u mírnějších forem sestupu či inkontinence moči významně rozšiřuje možnosti léčby těchto obtíží. Jsme velmi rádi že máme možnost tuto metodu poskytovat naším pacientkám k jejich spokojenosti,“řekl primář kliniky GynCentrum Struppl.

 

Autor: redakce

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek