_Zvyšuje milostná poloha šanci na otěhotnění? A může nějak ovlivnit pohlaví dítěte?

Sexuální poloha na případný vznik těhotenství vliv nemá, říkají lékaři. Pověry a babské rady však mluví zcela opačně. Poloha během sexu je pro zdárné otěhotnění důležitá a umí i regulovat vznik pohlaví dítěte. A kdo se v tom má vyznat.

Datum publikace: 18.07.2016
Zvyšuje milostná poloha šanci na otěhotnění? A může nějak ovlivnit pohlaví dítěte?

Babské rady v tomto směru mají jasno, v některých případech lepší když je „nahoře“ partner, jindy, když je partnerka. Lékaři toto ale odmítají s tím, že poloha při sexu žádnou roli nehraje. Skutečnost je však taková, že není žádný výzkum, který by jednu, či druhou teorii zcela potvrdil, či zcela vyvrátil. „Odborníci totiž doposud žádný oficiální výzkum na tomto poli neudělali,“ uvádí k tématu server babycentre.co.uk., i když snaha se jim nedá upřít: „Byly zahájeny studie, při nichž se odborníci snažili zjistit, co se děje uvnitř těla ženy během sexu. K monitorování bylo využito kontroly magnetickou rezonancí.“
Výzkum se zaměřil na dvě nejčastější milostné polohy a to na polohu misionářskou, kdy žena leží na zádech a muž je na ní, a na polohu „zezadu“, kdy je žena „na čtyřech“ a muž do ní proniká zezadu (Doggy Style).
Zdravý rozum říká, že během těchto dvou poloh dochází k nejhlubšímu proniknutí penisu do pochvy ženy, a že sperma se tak dostává do nejvhodnějšího místa – těsně vedle děložního čípku, který je v tomto případě jakousi vstupní branou pro spermie na cestě do dělohy a dále do vejcovodů, kde může dojít k otěhotnění.
Snímky získané magnetickou rezonancí (MR) dokládají, že špička penisu v obou případech zasahuje do těsné blízkosti děložního hrdla. Při misionářské poloze zasahuje penis k přední části děložního čípku. Poloha zezadu umožní zasažení penisu k zadní části děložního čípku. V obou případech je tak šance na oplodnění a vznik těhotenství srovnatelná.

Jenže, co když jiné milostné polohy stejné šance na otěhotnění nedávají?

„Je možné, že i další polohy jsou na tom stejně a dávají stejnou šanci na vznik těhotenství. Nebo je to také jinak a ve věci hraje zásadní roli i něco jiného. My prostě nevíme,“ komentuje věc babycentre.co.uk.
Jediné, co je v danou chvíli jasné, je to, že pokud má dojít ke vzniku těhotenství je nutné, aby muž během sexu dosáhl orgasmu.

Milostné polohy a mýty o otěhotnění a pohlaví dítěte

Co se týká babských rad a mýtů, je vše trochu jinak. Podle těchto tradovaných doporučení nejenže poloha má vliv na otěhotnění, ale navíc milostná poloha partnerů během početí předpovídá i pohlaví narozeného dítěte, vzniklého z daného pohlavního styku. Podle těchto doporučení platí toto:

  • Pokud chce mít dvojice chlapečka – musí být „nahoře“ muž, v tom případě je vhodná poloha zezadu.
  • Pokud chce mít dvojice holčičku, musí být „nahoře“ žena, v tom případě je vhodné, aby žena byla na muži.
  • Roli při vzniku pohlaví hraje údajně i míra a hloubka proniknutí muže do ženy. „Ženské spermie přežívají v těle ženy déle než spermie mužské, a to až 72 hodin. Pokud partner bude ejakulovat co nejblíže ke vchodu pochvy, bude mnohem obtížnější pro mužské spermie dosáhnout svého cíle, neboť mají kratší životnost, než spermie nesoucí chromozomální výbavu umožňující vznik plodu ženského pohlaví, a ty tak mají větší šanci na oplodnění vajíčka,“ říká k danému tématu americká sexuální terapeutka Ava Cadell. Podle této rady platí, že pokud žena chce nějak ovlivnit pohlaví dítěte, měla by mít milostný akt pod kontrolou a měla by korigovat to, jak do ní bude muž pronikat.  
  • Pověry říkají i to, že pokud je žena při sexu aktivnější než muž, narodí se chlapeček.
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek