_Kam s použitými sáčky čaje? Třeba na bolavé bradavky!

Datum publikace: 12.05.2012

Kojíte a trápí vás bolavé bradavky? Možná vám od potíží pomohou použité sáčky od černého čaje.

Pomůže od bolesti bradavek obklad z použitých čajových sáčků? Tuto otázku si položili na střední zdravotní škole v Manitobě v Kanadě.
Do zajímavé studie bylo zahrnuto šedesát pět prvorodiček, které porodily vaginálním porodem ve třicátém sedmém a vyšším týdnu těhotenství, byly třicet šest a méně hodin po porodu a trpěly bolestí bradavek.
Maminky byly rozděleny do šesti skupin, které měly celkem tři léčebné režimy.

Čajové sáčky, chladné obklady a žádná léčba

Jeden léčebný režim ženám umožňoval na kojením rozbolavělé bradavky alespoň čtyřikrát denně po dobu jednoho až pěti dní přikládat použité sáčky černého čaje, druhý režim nabízel ve stejné frekvenci chladné obklady (namočené ve vodě) a ženy ve třetí skupině své bradavky nechaly bez jakékoli péče.

Výsledky práce?

Výsledky zveřejněné na medline.com ukázaly, že přikládání použitých čajových sáčků a chladných obkladů ženám přineslo úlevu. Podle předpokladu na tom byly lépe než maminky, které své bradavky nijak neléčily.
Z pohledu statistiky však bylo zcela lhostejné, jaký druh obkladu ženy používaly. Rozdíly mezi ženami ze skupin,kde byly používány sáčky čaje a chladné obklady, nebyly žádné.

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek