_Dětské sporty, které vás nezruinují

Dětské sporty, které vás nezruinují
Datum publikace: 22.09.2017

S novým školním rokem rodiče řeší nejen provozní záležitosti spojené se studiem, ale také prostý fakt: jak vhodně kompenzovat hodiny, které potomek stráví na židli? Řešení je snadné, chce to pohyb!

Máte napnutý rodinný rozpočet, a přesto chcete dítěti dopřát to nejlepší? Pak vybírejte z takových pohybových aktivit, které nestojí moc peněz. Prozradíme vám i to, co mají společné.

Cyklistika a geokešing
O víkendu společně: Téměř každé dítě má kolo, využijte toho a naplánujte potomkovi zábavné výlety. Nejlépe s dalším sourozencem nebo s kamarády, pak se nebude nudit. Cyklostezky najdete všude, dnes se běžně budují také ve městech. 


Jinou zábavu si ratolest užije při geokešingu, kdy se pomocí GPS hledají skryté schránky zvané kešky (malé děti můžete nalákat tím, že jdete hledat poklad). Geokešing propojuje sport s turistikou a stmeluje celou rodinu. Každý víkend si můžete najít jiný cíl a navíc potomci budou trávit volný čas v přírodě.
Náš tip: Do batůžku se vejde malý ručník na otření zpocených tělesných partií.


Foto: VEBA


Pozemní hokej a florbal
Sportovní kroužky po škole: Ač se to nezdá, pozemní hokej patří k velmi starým sportům. Ke hře dítko potřebuje zahnutou hokejku, nadšení a pak tým, v němž bude hrát. Tento kolektivní sport je navíc vhodný pro kluky i děvčata. Mnohé kluby nabízejí „pozemák“ na zkoušku, pak kromě nadšení potomek nepotřebuje nic, hokejku mu zapůjčí.


Florbal je také kolektivní sport, který se však na rozdíl od pozemního hokeje hraje pouze v hale. I tady je principem hry vstřelit gól, sportovci používají speciálně tvarovanou florbalovou hůl.
Náš tip: Až se dítě po tréninku osprchuje, musí mít po ruce opět osušky.


Zdroj: VEBA


Hurá do bazénu
Sportování v rámci školy: Pokud mají vaše děti rády vodu, dejte je na plavání. Když je zapíšete do kurzu plavecké školy, budete mít jistotu, že si techniky jednotlivých plaveckých stylů osvojí správně a nebudou se ve vodě jen tak plácat. Je však možné, že zrovna váš potomek bude na plavání chodit v rámci školní docházky. Až se naučí základy, může dál pokračovat s vámi.
Náš tip: V tomto případě je nezbytný nejen ručník, ale také župánek.


Pokud chcete dětem dopřát ke sportu to nejlepší, pořiďte jim takzvaný funkční ručník či župan. Nejlepší materiál je ten, který v sobě kombinuje vlastnosti bavlny a polyesteru. Právě polyester odvádí vlhkost od těla a předává ji bavlněné části, z níž se odpařuje. Vaše ratolest tak bude stále v suchu. Další výhodou ­je menší objem, tyto výrobky zaberou o polovinu méně místa v tašce nebo batohu, ve srovnání s běžnými froté ručníky nebo župany.

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek