_Děti se se svými táty nenudí. Léto přeje jejich společným aktivitám

Datum publikace: 15.08.2018

Letní teploty vyšplhaly na svá maxima. Jsou zdrcující a únavné. Mámy, klidně si odpočiňte a nechte starost o vaše ratolesti na svých partnerech. Nebojte se, oni si určitě poradí.

Tátové jsou často dobrodruzi a pro své děti rádi vymýšlejí tajuplné hry plné záhad a překvapení. Sami se tím vrací do dětských let a vzpomínají, co je naučili jejich rodiče.  Fantazii se v těchto případech meze nekladou a věřte, že vaše děti budou nadšené.

Na hory i pod stan

Nechte je spolu vyrazit do přírody, na hory, k vodě, nebo třeba na společnou „stahovačku“. Vaše ratolesti si určitě užijí stezku odvahy i následné opékání buřtů. A vy si během toho můžete odpočinout a stihnout všechno to, na co jste předtím neměla čas. Klidně si zajděte udělat nové nehty, vyrazte ven s kamarádkou nebo si přečtěte oblíbenou knihu. Bez výčitek!

Orlovské mateřské centrum Bejbáček během prázdnin například vyráží s dětmi do přírody. „Učíme je první pomoc, ukazujeme, jak se chovat v přírodě nebo společně uklízíme les. To všechno jsou činnosti, kde se pomoc tatínků náramně hodí,“ řekla pro náš web vedoucí Bejbáčku Silvie Tůmová.

V šátku do ZOO

Přáním snad každého táty je vzít své dítě – v tomto případě spíše kluka – na fotbal. Ovšem pozor, na jaký stadion ho berete, aby nepochytil výrazy, které od něj doma slyšet nechcete. Fotbalové stadiony však tátové klidně mohou vyměnit za plácek za domem. Sice vás večer bude čekat plná pračka špinavého oblečení, ale bude to stát za to.

Část vaší rodiny ve složení otec a děti může během léta podnikat i celou řadu společných výletů. Například na hrady či do zoologických zahrad. „Jsou dokonce tátové, kteří tam berou malé děti v šátcích či nosítkách, zatímco jejich ženy doma odpočívají,“ dodala Tůmová.

Co dělají dětská centra?

Dětská centra přes léto většinou omezují své aktivity, během roku však pořádají spoustu pravidelných kurzů a dalších akcí, které jsou mezi otci čím dál populárnější. Aktuálně „frčí“ například angličtina či lekce zpívání. „Je to vyloženě o rodině. Jsou tátové, co se nezapojí nikdy, protože to sami neznali a stydí se. Ale k nám tatínci chodí hodně, cítí se tady dobře a jsou rádi, že se svými dětmi mají pravidelní aktivity,“ prozradila vedoucí mateřského centra. „Oblíbené jsou taky dny děti nebo akce na zahradě, kde nám tátové pomáhají při disciplínách nebo během grilování. Pro nás je to velká pomoc a zároveň jdou svým dětem příkladem,“ uzavřela Tůmová.

Autor: Petr Sobol


Petr ŠobraMgr. Petr Šobra

působí od roku 2011 jako ředitel psychologického centra Duhovka, které v rámci Duhovka group poskytuje poradenské, terapeutické a koučovací služby. Vystudoval jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracoval v
Institutu pedagogicko-psychologického poradenství. Vede vlastní psychoterapeutickou praxi. Absolvoval systemicky zaměřený psychoterapeutický výcvik „Umění terapie“. Od roku 2015 spolupracuje s Akademií rodičovství.


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek