_5 tipů na moderní rekonstrukci

5 tipů na moderní rekonstrukci
Datum publikace: 19.08.2021

S novým desetiletím přicházejí nové módní trendy, a to i v oblasti architektury. Chystáte se právě na rekonstrukci? Zařiďte si svůj byt či dům stylově. Nechte se inspirovat našimi tipy.

1.    Minimalismus

Minimalismus je stále v kurzu. V návrzích interiérů se projevuje strohým a jednoduchým vybavením. Výhodou nepřeplácaných prostor je, že se snadno udržují. Stylizace interiéru do minimalismu navíc není nijak zvlášť finančně náročná. Na rozdíl od nákupů barev nebo nového nábytku, kdy už budete muset sáhnout hlouběji do kapsy nebo využít online půjčku.

2.    Udržitelnost

Ruku v ruce s minimalismem jde trend udržitelnosti. Nábytek z recyklovaného materiálu, který by jinak skončil na skládce, může být velmi vkusným doplňkem. Pořízením takových kousků navíc ulevíte životnímu prostředí.

3.    Teplejší barvy

Poslednímu desetiletí kralovaly pastelové barvy, a to hlavně ty studené. Se šedou, bílou, světle modrou nebo pastelově zelenou jste nemohli udělat chybu. Nově by interiérové barvy měly nabývat teplejších tónů, jako je žlutá nebo oranžová. Obecně budou v kurzu také tmavší varianty dosud populárních pastelových barev.

S tmavou to ale nepřežeňte. Náležitě vynikne na doplňcích nebo jí vymalujte jednu pokojovou stěnu.

4.    Dvoubarevná kuchyň

Chcete udělat z obyčejné kuchyňské linky opravdu moderní kousek? Natřete horní a dolní skříňky odlišnou barvou. Dobře budou vypadat kombinace bílé a vínové, černé a bílé nebo šedé a modré.

5.    Zaoblený nábytek

Co se nábytku týče, hranaté tvary jsou nesmrtelné. Dobře se kombinují, vypadají vždy upraveně a efektivně vyplňují prostor. V moderním bydlení se ale nemusíte bát pohrát si i s oblými tvary. Dobře budou fungovat u sedacích souprav, komod nebo jídelních stolů.

Než s rekonstrukcí začnete, dobře si spočítejte finanční náklady. Pokud přece jen vyčerpáte svůj budget těsně před cílem, může vás zachránit online půjčka.

 

Konerční sdělení

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek