_5 tipů na adventní výlety. Navštivte živý betlém nebo jedinečnou Krampus Show

Do Vánoc zbývá posledních pár dnů. Všude kolem už vládne kouzelná nálada, naše byty provoněla vůně cukroví a rozezněly se zvuky koled.

Datum publikace: 15.12.2017
5 tipů na adventní výlety. Navštivte živý betlém nebo jedinečnou Krampus Show

Nejkrásnější období roku je tady! Ale než to všechno vypukne naplno, tak nás čeká ještě jeden víkend. A my pro vás máme pár tipů, co během něj můžete s vašimi dětmi dělat.

Vánoční trhy v Praze

Všechny cesty nevedou do Říma, ale do Prahy. Naše metropole je znovu kouzelně nazdobená a láká k prosincovým výletům. Nasvícené pražské uličky jsou zkrátka neodolatelné. Pokud se do Prahy chystáte, rozhodně nesmíte vynechat ani vánoční trhy. Ty jsou pro vás připraveny na řadě míst napříč celým městem, ty nejkrásnější ale najdete na Staroměstském náměstí, přes které se táhne vůně svařáků, punčů, bramborových placek i klobásek. Vaše děti zase neodolají trdelníkům nebo oříškům. A pohled na nazdobený vánoční stromeček? Ten je zkrátka neodolatelný.

Betlémy v Ostravě

Krásně vyzdobené námětsí a vánoční trhy však nemá jen Praha, ale také spousta dalších měst. Například Ostrava. Ta však nabízí ještě jedno lákadlo – výstavu betlémů v hradní galerii Slezskoostravského hradu, která je k vidění až do pátého ledna. Co na vás čeká? Betlémy vyrobené z nejrůznějších materiálů od dřeva, perníků, šustí, keramiky přes papír až po pálené hlíny. Vystaveny jsou zde tzv. Třešťské betlémy, část sbírkových betlémů z Muzea Jindřichohradecka a k vidění jsou také velkorozměrové keramické betlémy z Polska.

Kluziště v Brně

K vánočnímu času tak nějak neodmyslitelně patří také ledová kluziště. Jedno z těch, které se rozhodně vyplatí navštívit, se nachází v Brně a pyšní se plochou o velikosti 800 metrů čtverečních. Lidé pod sochou Jošta na Moravském náměstí bruslí už od začátku prosince a díky nové technologii, která umožňuje bruslení i při teplotách až 13 °C, si zde celé rodiny užijí spoustu zábavy. Kluziště totiž pojme až osmdesát návštěvníků.

Živý betlém v ZOO Plzeň

Spousta rodin navštěvuje o adventním čase zoologické zahrady, které pro své návštěvníky připravují zajímavé programy. Ten bude k vidění i v plzeňské ZOO. Během třetí adventní soboty proběhne tradiční hraný a zpívaný betlém, který na statku Lüftnerka začíná v 15 hodin. Dorazte, bude to stát za to!

Krampus Show v Kaplici

Mikuláš už sice proběhl, čerti se už vyřádili, pokud si ale chcete užít opravdu netradiční podívanou, zavítejte do Kaplice. Tady se v sobotu uskuteční Krampus Show. Jedná se o největší akci podobného typu na území České republiky a pořadatelé si opět připravili bohatý program, který okoření okolo 30 týmů a 700 Krampus masek. Při pohledu na ně se nebudou bát jen vaše děti, ale možná i vy!

Autor: Petr Sobol

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek