_Zkuste dětem návrat do školních lavic zpříjemnit. Máme tipy jak!

Letní tábory, výlety na venkov za babičkou, hry u vody s kamarády. Není divu, že se děti po létě plném zážitků na začátek školního roku netěší. Roztáčí se pro ně znovu kolotoč učení a domácích úkolů.  Existuje ale několik tipů, jak jim návrat do školních lavic zpříjemnit.Tady jsou!

Datum publikace: 28.08.2017
Zkuste dětem návrat do školních lavic zpříjemnit. Máme tipy jak!

Počítejte u snídaně!

Chcete dítě namotivovat do školy? Hlavně u malých dětí je to celkem snadné. Připravte k snídani několik „vojáčků”, například jedny ze šunky a zeleniny a druhou várku z okurky a sýru. Tyto dvě armády proti sobě mohou bojovat, a zatímco je budete postupně ujídat, můžete počítat, která armáda má vojáčků více. Kromě zábavy a procvičování počtů do sebe dítě navíc dostane spoustu bílkovin a vitamínů.

Zábavné učení cizích slovíček

Učení může být i zábava. Začíná se váš potomek ve škole učit cizí jazyk? Polepte jednotlivé předměty u vás doma lepícími lístečky s názvem předmětu v cizím jazyce. Kdykoliv bude vaše dítě procházet kolem lampy, dveří, obrazu či okna, cizí slova si snadno připomene.

Výběr školních potřeb nepodceňujte

Pamatujete si, jak moc jste jako děti měli rádi vůni nových sešitů a jakou radost vám dělalo, když jste do nich mohli napsat první slova? Můžete si být jistí, že díky správnému výběru sešitů a psacích potřeb se vaše dítě nebude moci školy dočkat. Nabídka školních pomůcek je široká, zkuste té škály barev a motivů využít. I díky takové drobnosti, jako jsou barevné fixy nebo sešity s oblíbeným komiksovým hrdinou, zpříjemní školní dny. Sešity se zajímavým vzhledem můžete také společně vyrobit. Stačí je polepit oblíbeným obrázkem a obyčejný sešit se během chvilky promění v originální kousek. Nejenom, že dítě bude mít radost z vlastního výtvoru, ale podpoříte tak i jeho kreativitu.

Škola ve filmu

Uspořádejte si doma rodinný filmový večer a vyberte filmy, jejichž děj se odehrává ve škole. Komedie ze školního prostředí nejenom pobaví, ale také možná díky nim vaše dítě napadne, že škola může být i prima místo. A třeba se mu hned začne po kamarádech a oblíbených předmětech stýskat.

Party se spolužáky

Některé děti se se svými spolužáky přes léto ani jednou neviděly. Udělejte svému dítěti radost a uspořádejte pro něj a pár spolužáků menší oslavu. Můžete pro ně vymyslet i různé aktivity - například mohou společně vyrobit prázdninové album s fotografiemi a pohlednicemi jako vzpomínku na letní okamžiky. Příjemně strávený čas se spolužáky dítěti připomene, jak skvělé zážitky ho ve škole čekají.

Zdroj: 3M

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek