_Vybíráme nejlepší olej na vlasy. Nepodceňujte sílu přírody!

Datum publikace: 05.07.2021

Víte, čím jsou známé ženy z Dálného východu? Třeba i svými rozkošnými vlasy! Dobře totiž vědí, že to nejlepší jim poskytne příroda! Hlavní tajemství jejich nádherných vlasů spočívalo v pravidelném používání různých přírodních olejů. Jaké oleje existují a jaké jsou jejich účinky? Dozvíte se v tomto článku!

Proč potřebujete olej na vlasy?

Dlouhé, silné a lesklé vlasy se považují znak ženské krásy a dobrého zdraví. Každodenní používání fénu, žehličky a stylingových přípravků poškozuje strukturu vlasů, ty jsou po takovém zásahu suché, křehké a matné. Olej na vlasy je schopný tyto nesnáze napravit. Přírodní oleje zvlhčují vlasy a dodávají jim lesk, zmírňují svědění vlasové pokožky a bojují proti lupům, aktivují růst vlasů. Díky velkému množství užitečných látek tento kosmetický přípravek intenzivně vyživuje a hydratuje každý vlásek, vyrovnává a dodává vlasům luxusní lesk.

 

Mezi nejpopulárnější a nejúčinnější oleje na vlasy patří:

  • kokosový olej má velmi silný regenerační účinek a rychle vyživuje suché vlasy. Tento olej má vysokou koncentraci vitamínu E, který má vynikající antioxidační vlastnosti. Obsahuje také kyselinu laurovou a kaprinovou. Účinně bojuje proti roztřepeným konečkům a chrání vlasy před poškozením. Vlasy jsou díky němu sametovější a poslušnější.

 

  • lopuchový olej stimuluje a posiluje vlasové folikuly a kořínky, díky čemuž podporuje růstu nových zdravých vlasů. Je bohatý na vitamín E, minerály, bílkoviny a antioxidanty. Ricinový olej také skvělé působí na vlasovou pokožku, účinně bojuje proti lupům a eliminuje její svědění.

 

  • avokádový olej obsahuje celou řadu prospěšných látek pro zdraví vlasů, jako například bílkoviny, esenciální aminokyseliny a vitamíny (A, D, E a B6). Uzavírá šupinky kutikul a chrání vlhkost uvnitř vlasů.

 

  • rakytníkový olej na vlasy stejně jako lopuchový stimuluje růst zdravých vlasů. Intenzivně vlasy hydratuje a omezuje jejich lámavost, regeneruje poškozené oblasti struktury a bojuje proti roztřepeným konečkům. Poskytuje ochranu proti UV záření.

 

  • arganovému oleji se také říká »tekuté zlato«. Obsahuje vitamín E, mastné kyseliny, antioxidanty a chrání vlasy proti UV záření. Vlasy krásně vyživuje, činí je poslušnými a dodá jim luxusní lesk.

 

  • rozmarýnový olej vlasy regeneruje, vyživuje a hydratuje, chrání je před vnějšími vlivy i vysokými teplotami při fénování či žehlení. Obsahuje vitamín B, železo a vápník.

 

Kosmetický trh nabízí velký výběr produktů, což umožňuje vybrat ten nejvhodnější olej na vlasy. Při výběru olejů na vlasy je potřeba vědět, jakých výsledku chcete docílit. To, co se hodí vaší kamarádce, nemusí být účinné ve vašem případě.

 

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek