_S čím si hrají venku vaše děti?

Než začnete nakupovat hračky na terasu a do přírody, měla byste mít na paměti pár detailů, které by vás při výběru měly ovlivnit.

Datum publikace: 28.02.2016
S čím si hrají venku vaše děti?

 

Hračky na ven musí být totiž nejen krásné, zábavné a edukativní, ale také bezpečné, barevné a modulární. Máme pro vás stručný přehled toho nejdůležitějšího, na co při nákupu myslet:

1. Na prvním místě bezpečnost. Vždy vybírejte takové hračky, které odpovídají evropským bezpečnostním standardům- tedy na etiketě by mělo být uvedeno, že splňují normu EN71. Hračky, které toto splňují, prošly laboratorním testováním, jsou pevné, jejich materiál je inherentní, mají povinné bezpečnostní prvky. A ty jsou u hraček na ven jiné, než u hraček do bytu.

2. Jsou modulární. Hračky, které pořizujete na ven, se dají ideálně propojit s dalšími moduly stejného typu výrobku, takže se ks nimi dítě nikdy nenudí. Příklad? Ke skluzavce lze dokoupit žebřík, k rybce do bazénu další síťka. Takové hračky se skvěle doplňují, podle toho, jak vaše dítě roste.

3.  Kontrolujte si kvalitu materiálu. Venkovní hračky jsou totiž vystavené povětrnostním vlivům, měly by být vyrobené z měkkého, ale ne křehkého plastu, odolného větru, dešti i přímému slunci. Neměly by měnit pod palbou letních paprsků barvu. Ideální jsou hračky ze dřeva, plastů s UV filtrem, který předchází poškození povětrnostními vlivy. UV filtr v plastu také prodlužuje čas, který hračky mohou bez dalšího poškození strávit na slunci. Navíc by měly být plastové hračky připravené speciální nanotechnologií, která zabrání jejich přehřívání, takže se o ně dítě na slunci nespálí.

4.  Ohlídejte si vaši zahradu. V tom smyslu, že zkontrolujete, jestli má vaše zahrada dostatečný prostor například pro umístění trampolíny. Stejně tak bazén by měl být umístěný tak, abyste ho měla stále pod dozorem, pokud na zahradu pořizujete odrážedlo, měly by být zabezpečeny schody, aby na ně malý průzkumník nevjel, následně z nich nesjel.

5.  Nakupujte u ověřených obchodníků. Vzhledem k tomu, jaké požadavky jsou na venkovní hračky kladené, nikdy je nekupujte na tržnici, vždy pouze u ověřených obchodníků.

Náš tip: vodní basketbal, Little tikes, 549 Kč, odrážedlo Cozy Coupe, Little tikes, 1949 Kč

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek