_Pražský Žofín byl svědkem vyhlášení ponožkového rekordu

V Praze na Žofíně byl vyhlášen výsledek sbírky novorozeneckých ponožek, kterou iniciovala na podporu předčasně narozených dětí rodičovská organizace Nedoklubko. "Rodičovská organizace Nedoklubko sesbírala na podporu předčasně a obsahuje přesně 10 450 párů" oznámil Filip Rafaj z agentury Dobrý den, která zapíše rekord na stránky Knihy rekordů a kuriozit.

Datum publikace: 13.11.2017
Pražský Žofín byl svědkem vyhlášení ponožkového rekordu

Vyhlášení rekordu na pódiu, které zdobila kilometrová stuha s kompletní kolekcí ponožek, byla přítomna také patronka sbírky Olga Menzelová a ředitelka Nedoklubka Lucie Žáčková.

"Naším cílem bylo sesbírat symbolicky přes 9 000 párů, které by odkazovaly na počet každoročně předčasně narozených dětí v České republice. Díky všem, kteří se do sbírky zapojili, jsme tento záměr nejen naplnili, ale dokonce ho překonali," poděkovala všem, s jejichž pomocí se podařilo rekordu docílit, ředitelka Nedoklubka Lucie Žáčková. Ponožky teď poputují do neonatologických center, která je budou darovat nedonošeným miminkům. "Přeji si, aby při tomto rekordu zůstalo. Aby počet předčasně narozených dětí dále nerostl." dodala Žáčková.


Zdroj: Nedoklubko.cz

„Obě naše holky se narodily v termínu, tak jen zpovzdálí tuším, co asi rodiče takových miminek musí prožívat. Kéž by to byly všechno příběhy s dobrým koncem," přeje si Olga Menzelová, která na tiskové konferenci také dodala, že ráda byla a nadále bude nápomocna s šířením této problematiky.

Vyjma vyhlášení rekordu, který je perličkou letošního programu, se již tradičně v rámci dnešních celodenních oslav na Žofíně konaly odborné konference, odpolední setkání předčasně narozených dětí a jejich rodin a večer budou předány ceny Purpurové srdce osobnostem české neonatologie.


Zdroj: Nedoklubko.cz

Světovou iniciativou oslav je také nasvícení významných budov purpurovou barvou. V letošním roce se dnes v 18 hodin purpurově rozzáří jeden ze symbolů hlavního města - Tančící dům a letos se poprvé připojuje i město Brno, které do purpurové barvy oblékne 16.listopadu v 17hod jednu ze svých hlavních dominant - hrad Špilberk. Již tradičně bude nasvícena Nová scéna Divadla JKT v Plzni, zámeček Větruše v Ústí nad Labem a OC Nová Karolína v Ostravě.

Autor: redakce

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek