_Po těhotenství zase ve formě? Jde to!

Po těhotenství zase ve formě? Jde to!
Datum publikace: 03.05.2024

O těhotenství se říká, že jde o nejkrásnějších 9 měsíců v životě ženy, realita ale tak růžová být nemusí. Některé ženy si ho zrovna neužívají, navíc se během té doby tělo změní, někdy i k nepoznání. Nastávající maminky pak doufají, že se po porodu zase vše vrátí do normálu, i tady je ale čeká nepříjemné překvapení. Stejně, jako se tělo nějakou dobu měnilo, i teď bude potřebovat čas. A někdy je třeba mu i pomoci. Jak?

Jak se během těhotenství tělo změní?

V době těhotenství projde tělo ženy velkou proměnou, roste v ní nový život a tělo se tomu musí přizpůsobit. Ne všechny změny jsou úplně příjemné, na konci ale čeká odměna v podobě děťátka. Jak se tělo změní?

  • Žena zadržuje víc vody, což souvisí i s rostoucí hmotností.
  • Zvyšuje se objem krve v těle ženy.
  • Dochází i ke zvýšené srdeční činnosti, prokrvení ledvin nebo metabolické aktivitě.
  • Zvětšují se prsa.
  • Snižuje se pohyblivost střev, menší napětí má i močový měchýř.
  • Zvyšuje se poloha bránice, která ovlivňuje dýchání.
  • Dolní končetiny jsou náchylné k otokům.

Po porodu zpátky k ladným křivkám

Miminko je na světě, před námi je další životní etapa. Dosud jsme si tak trochu bláhově myslely, že jakmile porodíme, tělo se zase vrátí do původní podoby. Tak rychlé to není, do téměř stejného stavu se vrátí spíš až po ukončení kojení. I tehdy na něm ale mohou být znát určité změny, které nám tak úplně nevyhovují. Toužíme po plochém bříšku, pevnějším poprsí a nohách bez křečových žil. Jak tyhle změny zase napravit, aby se vám vrátila forma po těhotenství?

S tvarem i velikostí prsou pomůže plastika

V těhotenství jste si užívala velkých prsou, teď jsou povadlá, ztratila pevnost, navíc se zmenšila. Sebevědomí vám zase navrátí zvětšení prsou silikonovými implantáty, případně modelace prsou. Zůstala vám naopak příliš velká prsa a bolí vás od nich záda? Pak si je můžete nechat zmenšit.

Cesta k plochému bříšku přes abdominoplastiku

Někdo se k plochému bříšku procvičí, jiný o něm může jen snít, a to se snaží, seč mu síly stačí. Patříte do té druhé skupiny? Estetické nedostatky odstraní abdominoplastika, která navíc zpevní břišní stěnu i rozestouplé svaly a vy se zase můžete těšit z plochého bříška.

 
Zdroj: Pixabay.com

Zbavte se křečových žil

Hormonální změny během těhotenství, zvětšující se děloha, která tlačí na pánevní žíly. To jsou jen dvě příčiny, které často stojí za vznikem křečových žil. Pokud po porodu neustoupí, je na místě návštěva cévní ambulance a ošetření, které lékař navrhne. Může jít o použití tkáňového lepidla, ablaci nebo sklerotizaci.

Omlazení si zaslouží i intimní partie

Zevní i vnitřní genitál po porodu často přijdou o část své pružnosti a funkčnosti, ženy se potýkají s pocitem sucha, svěděním a pálením, výjimkou není ani stresová inkontinence. Proč se s tím smiřovat, když se to dá napravit laserovým omlazením genitálu?

Komdrční sdělení

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek