_Nakrmte zvířata, poznejte techniku a zažijte adrenalin…: 10 tipů, kam s dětmi na výlet

Česká republika je krajina plná krásných míst a úžasných příběhů. Prožijte i vy ten svůj – ať už v historických městech, na horách, u přehrad, hradů či zámků nebo v některém z parků nejrůznějších zaměření. Začít můžete již tento víkend.

Datum publikace: 09.11.2017
Nakrmte zvířata, poznejte techniku a zažijte adrenalin…: 10 tipů, kam s dětmi na výlet

Snažit se vypsat zde všechny lokality, které stojí za návštěvu, tak se nejspíš nedopíšeme, vy nedočtete. Pokud ale kouknete na naše tipy a společně s dětmi zamíříte na jedno z nabízených míst, rozhodně nebudete litovat.

1. Zoologická zahrada Zlín

Možná ji znáte také pod názvem ZOO Lešná, ale tak či tak stojí za návštěvu. Zlínská zoologická zahrada návštěvníka láká na více než 200 druhů zvířat, přímý vstup do expozice klokanů a pštrosů i na jediného ptáka kivi v republice. Největším tahákem rozlehlé ZOO je expozice, ve které si s dětmi můžete nakrmit a pohladit rejnoky. Což je zážitek, na který nezapomenete. 

2. Kontaktní Zoopark Zvole

U zvířat ještě chvíli zůstaneme, jen jim můžete být ještě více nablízku. Stačí se přesunout směrem k hlavnímu městu a navštívit Zoopark ve Zvoli. Tady si pohladíte hady nebo šelmy, vyfotíte se s nimi a podíváte se na jejich životy pěkně zblízka.

3.Bobová dráha Špindlerův mlýn

Pokud máte rádi adrenalin, určitě s dětmi vyrazte do Špindlerova mlýna. Významné turistické a rekreační středisko v Krkonoších nabízí řadu lákadel, hotelů a sjezdovek. A taky bobovou dráhu o délce 1400 metrů s průměrným sklonem 7,03 %, 22 zatáčkami a třemi tunely. Stojí to za to.

4. Lanová dráha Pec pod Sněžkou

Zůstáváme v Krkonoších. Pokud patříte k milovníkům hor, rozhodně byste měli navštívit nejvyšší vrchol republiky a vystoupat na Sněžku. Ale nebojte, nahoru nevede jen pěší cesta, můžete se projet také novou lanovkou z Pece pod Sněžkou. Kromě komfortu nabízí také spoustu výhledů po okolí.

5. Stezka korunami stromů

Jedinečný zážitek nabízí rovněž Stezka korunami stromů v Lipně. Co zde na vás čeká? Nejprve se projdete stezkou mezi stromy a poté podniknete výstup na vrchol rozhledny, z níž budete mít místní krajinu jako na dlani. Cestou dolů se pak můžete svést 58 metrů dlouhým toboganem, který vede přímo z vyhlídkové věže.

6. Punkevní jeskyně

Pokud se přenesete z výšin zpátky na zem, můžete zavítat do Moravského krasu a navštívit jednu z místních jeskyní. Nejatraktivnější z nich je jeskyně Punkevní, která nenabízí jen podívanou na úžasnou výzdobu, ale také sestup na dno propasti Macocha a hlavně nezapomenutelnou podzemní plavbu na lodi po říčce Punkvě se zastávkou v Masarykově dómu.

7. Dolní oblast Vítkovice

Ostrava už dávno není černým a průmyslovým městem. Z této doby však zanechala zajímavé dědictví, které nám připomíná nedávnou historii. Ta na vás dýchne v areálu Dolní oblasti Vítkovice, která je zapsaná na seznam Evropského kulturního dědictví. Mísí se zde rozsáhlý průmyslový areál s unikátní industriální architekturou, která láká k celodenním výletům. Můžete se dostat na vrchol bývalé vysoké pece či navštívit Malý a Velký svět techniky, ve kterých vaše děti najdou moře zábavy. 

8. iQpark Liberec

Další vědecko-zábavní centrum, které stojí za návštěvu. V libereckém iQparku, v němž je připravena řada interaktivních exponátů, najdou využití malí i velcí. Pomocí her a experimentů poznáte běžné jevy, které jsou všude okolo nás, navštívíte zrcadlové bludiště, vodní rotující tunel, bublinárium, Fakírovo lože, vyfotíte se s nejvyšším mužem planety, zahrajete si na moderátora předpovědi počasí nebo prozkoumáte vlastní tělo termokamerou.

9. Aquapalace Praha

Jestliže jste milovníkem vodních radovánek, tak vám doporučujeme návštěvu Aquapalace Praha – největšího aquaparku nejen u nás, ale v celé střední Evropě. Vodní svět se nachází na ploše větší než devět tisíc metrů čtverečních a tvoří ho tři paláce (pokladů, dobrodružství a relaxu). Taky je zde rozsáhlá venkovní zóna, velký saunový svět či spa. A samozřejmě spousta tobogánů, skluzavek, umělé vlnobití a divoká řeka!

10. Rodinný park Robinson

V České republice stále roste popularita rodinných parků. Jedním z nejoblíbenějších je jihlavský Robinson, který je největším indoorovým zábavním centrem v kraji Vysočina. Zatímco vaše ratolesti budou hodiny řádit ve světě zábavy na skluzavkách, prolézačkách, žebřících či tobogánech, vy si můžete odpočinout u kávy a v klidu si přečíst oblíbenou knihu.


Zdroj: Shutterstock.com

Tip

Zvali jsme vás k návštěvě do zlínského ZOO, k výletům lákají ale také další zoologické zahrady napříč celou republikou od Ostravy, přes Olomouc, Brno, Prahu až po Plzeň. Můžete zavítat také do Děčína, Chomutova, Jihlavy, Liberce, Ústí nad Labem, Hluboké či Hodonína a velké oblibě se těší rovněž ZOO Dvůr Králové, která láká i na jedinečné safari.

Autor: Petr Sobol

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek