_MeToo: Ženy na sociálních sítích otevřeně přiznávají sexuální obtěžování

Nová kampaň #MeToo se po sociálních sítích šíří jako vlna. Jejím cílem je podpořit oběti sexuálního násilí a harašení, aby beze studu sdílely své příběhy. Pod novým hashtagem se objevily už miliony tweetů.

Datum publikace: 18.10.2017
MeToo: Ženy na sociálních sítích otevřeně přiznávají sexuální obtěžování

Vzplanutí sociálních sítí vyprovokoval tweet herečky Alyssy Milano, který zveřejnila na svém twitterovém účtu 15. října. Reaguje s ním na aféru filmového producenta Harveyho Weinsteina, který čelí obvinění ze sexuálního obtěžování, násilí nebo znásilnění více než 40 žen. Amerického producenta obvinila i herečka Angelina Jolie, další herečka Rose McGowan již minulý týden vyzvala všechny ženy, aby na kauzu upozornily jednodenním bojkotováním Twitteru.


Instagram

Ženy hromadně sdílí fotografie a příspěvky s hashtagem #MeToo (česky #JáTaké), upozorňují tak na fakt, že i ony se potýkaly nebo stále potýkají se sexuálním násilím. Na Facebooku se během velmi krátké doby do sdílení zapojilo již více než 4,7 milionu lidí. Jen za 24 hodin se objevilo na půl milionu nových tweetů vyjadřujících solidaritu se ženami, které byly sexuálně napadeny. V příspěvcích není pozadu ani Instagram.

Podle Facebooku, který je stále nejrozšířenější sociální sítí, se více než 45 % lidí zná s někým, kdo se se sexuálním obtěžováním osobně setkal.

Herečka Alyssa Milano přidala první tweet na popud kamarádky

„Jsem znechucená a rozhněvaná znepokojivými obviněními z Weinsteinovy sexuální dravosti a zneužívání moci. Zároveň ale musím říct, že jsem šťastná, protože jsem otevřela dialog o pokračujícím sexuálním obtěžování, objektivizaci a zhoršování žen," prohlásila herečka. Agentuře AP později řekla, že se rozhodla nesdílet vlastní #MeToo příběh, aby udržela v centru pozornosti na ostatní oběti.

„To, co se tady odehrává, dává ženám příležitost jít dál, aniž by musely sdělovat podrobnosti o svých příbězích," uzavřela herečka své prohlášení.


Instagram

Autor: redakce

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek