_Jak vybrat kočárek pro dítě, jaké parametry sledovat

Jak vybrat kočárek pro dítě, jaké parametry sledovat
Datum publikace: 06.04.2022

Čekáte přírůstek do rodiny, a ještě nemáte kočárek? Poradíme vám, jaké parametry při výběru dětského kočárku sledovat.

Jaký typ kočárku potřebujete?

Existuje několik základních typů kočárků, ze kterých můžete vybírat.

  • Kočárek s hlubokou korbičkou

Hluboké kočárky jsou určené pro nejmenší děti cca do jednoho roku. Potomek v takovém kočárku leží. Vše je uzpůsobeno k tomu, aby bylo miminko ve správné poloze, která zaručí zdravý vývoj páteře. Dítě může v kočárku nerušeně spát, matka navíc na potomka vidí a stejně tak má dítě na očích svou maminku.

Kočárek má zpravidla 4 kolečka a je určen spíše na použití na chodníku či jiném zpevněném povrchu. Rodiče se s ním pohybují především okolo domu na kratších procházkách. Limitem jsou ale spíše potřeby dítěte, kočárek zvládne i delší vyjížďky.

  • Sportovní kočárek

Větší děti se vozí ve sportovním kočárku. V tom již dítě sedí a zpravidla kouká nikoliv na maminku, ale na cestu. Může tak objevovat okolí. Takový kočárek je vhodný přibližně pro děti od šesti měsíců až do 3 let.

S kočárkem se snáze manipuluje, může mít pohyblivé přední kolečko a bývá vhodný i do náročnějšího terénu a na delší projížďky.

  • Kombinovaný kočárek

Jde o multifunkční řešení, které kombinuje možnosti hlubokého a sportovního kočárku. Dítěti tedy poslouží od nejútlejšího věku až do chvíle, kdy kočárek trvale opustí. V dnešní době jde o velmi častou volbu.

  • Golfky

Jde o lehký a velmi skladný kočárek, který se skvěle hodí na výlety autem. Díky snadné manipulaci kočárek jednoduše převezete a unavené dítě si v něm může na procházce chvíli odpočinout.

  • Kočárky pro více dětí

Ať už máte dvojčata či trojčata, nebo se vám potomci narodili rychle za sebou, využijete kočárek pro více dětí. Je důležité, aby měl takový kočárek vyšší nosnost a zároveň byla zachována snadná manipulace.

Nešetřete na kvalitě zpracování

Nebojte se investovat do dražšího kočárku, pokud chcete mít jistotu, že vám bude dobře sloužit mnoho let a zdědí jej i vaši další potomci. Například německý kočárek Cybex je jistotou dobrého nákupu.

Pokud je kočárek celoplastový, existuje riziko, že namáhané klouby a spoje časem nevydrží a kočárek bude nutné opravit, nebo dokonce vyměnit.

Komerční sdělení

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek