_4 tipy, jak se po porodu cítit sebejistě

4 tipy, jak se po porodu cítit sebejistě
Datum publikace: 14.07.2022

Poporodní období bývá pro mnoho žen stresující. Všechen čas investují do péče o miminko, a tak kolikrát nezbývá žádný prostor pro sebe sama nebo pro partnera. Jak se cítit sebevědomě a sebejistě i po porodu?

Vyčleňte si alespoň pár minut denně pro sebe

I když to bude nepochybně oříšek, snažte se každý den vyčlenit alespoň pár minut pro sebe. Dejte si koupel, nebo sprchu a věnujte trochu času sebepéči. Nemusíte se hned složitě líčit nebo česat. Bohatě postačí, když zvládnete svou ranní a večerní péči o pleť.

Je vcelku jasné, že taková rtěnka nebo oční linky si v kosmetické taštičce nějaký čas poleží a není na tom vůbec nic špatného. Velkou parádu uděláte i s obyčejnou řasenkou nebo balzámem na rty. Pokud vás ale neláká ani jedno, zkuste si alespoň jednou týdne dopřát pleťovou masku.

Odpočívejte, jak jen to jde

Péče o miminko vám bude nepochybně zabírat většinu vašeho volného času, snažte se myslet i na sebe. Spánek a odpočinek jsou pro vnitřní pocit pohody zcela stěžejní. A pokud trpíte spánkovou deprivací a nevěnujete si ani chvilku oddychu, snadno získáte pocit, že se vám nic nedaří nebo že vám něco uniká. 

Komunikujte s partnerem

Na miminko rozhodně nejste sama, proto se nebojte do péče o něj zapojit i novopečeného tatínka. Pomůžete tak utužit vztah mezi dítkem a vaším partnerem a zároveň budete mít více prostoru pro sebe. Zkuste si s partnerem vymezit přesný čas, kdy se bude o miminko starat on.

Mějte od sebe reálná očekávání

Chcete-li podpořit svou sebejistotu, nastavte si reálná očekávání. Buďte na sebe laskaví, jak jen to jde. Myslete na to, že s láskou, s jakou smýšlíte o miminku, byste měli přemýšlet i o sobě. Nepochybně děláte vše pro to, abyste měli spokojenou a usměvavou rodinu. To ale neznamená, že musíte mít neustále naklizeno a uvařeno. S miminkem mnohdy přichází do domácnosti i chaos a to co jste dříve zvládli během pár minut, může nyní trvat celou věčnost. Proto na sebe nebuďte zbytečně přísní a dělejte opravdu jen to nejnutnější.

 

Komerční sdělení

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek