_Tipy a rady, jak relaxovat v těhotenství a předcházet zdravotním komplikacím

Tipy a rady, jak relaxovat v těhotenství a předcházet zdravotním komplikacím
Datum publikace: 09.12.2022

Těhotenství je nádherným obdobím v životě každé ženy. Ovšem ne vždy jsou všechny stavy spojené s tímto stavem příjemné. Těhotné ženy postihuje nevolnost, nespavost, bolesti zad, bolesti krční páteře a další. Jak si s těmito stavy poradit? Díky tipům a trikům, jak relaxovat v těhotenství, snadno.

Během těhotenství si dopřávejte hodně spánku

Aby byly nastávající maminky spokojené, méně vystresované a šťastné, je nesmírně důležité si ve svém rozvrhu najít čas na vydatný a zdravý spánek. Únava v těhotenství je totiž zcela běžná a nejlepším lékem je zdravý a kvalitní spánek. Aby byl spánek pohodlný, rozhodně se vyplatí investovat do správné matrace pro nastávající maminky, která jim nabídne stoprocentní komfort i oporu.

Najít vhodnou polohu spánku v těhotenství může být oříšek

Ovšem výběrem vhodné matrace to zdaleka nekončí. Čím je těhotenství pokročilejší, tím může být obtížnější dopřát si příjemný a pohodlný spánek. Vhodné polohy spánku v těhotenství zahrnují pozici na boku. Při té totiž nedochází k utlačování dolní duté žíly, ani bříška. Aby bylo spaní opravdu příjemné, každá nastávající maminka jistě ocení přítomnost těhotenského polštáře, který je během těhotenství opravdu k nezaplacení. Díky němu se může snížit časté noční buzení i noční bdění v těhotenství a ulevit může i od křečí v nohou během spánku.

Nakupte si pohodlné těhotenské oblečení a buďte v pohodě

I těhotné ženy se mohou ve svém těle cítit nádherně. Pokud si oblečou těhotenské oblečení, které jim bude příjemné a nebude je nijak omezovat v pohybu, není důvod, proč by se neměla nastávající maminka cítit příjemně a šťastně. Vhodné těhotenské oblečení by mělo být elastické, prodyšné a vyrobené z příjemného materiálu. Těhotné ženy by rozhodně neměly zapomínat ani na volbu vhodné noční košile a pyžama.


Zdroj: Africa Studio / Shutterstock.com

Relaxace v těhotenství snadno a rychle

Když přijde na otázku toho, jak relaxovat v těhotenství, mají budoucí maminky celou řadu aktivit, jimž se mohou věnovat. Může se jednat o jógu pro těhotné či jiné speciální cvičení pro nastávající maminky. Příjemné také je dopřát si lázeň s aroma oleji. Ovšem nezapomínejte na to, že voda ve vaně nesmí být horká. Dalšími příjemnými aktivitami, kterým se mohou těhotné ženy věnovat, jsou například:

  • sedánky s kamarádkami,
  • návštěva kosmetického studia,
  • pedikúra a manikúra.

Čím více se budou ženy během těhotenství rozmazlovat a hýčkat, tím lépe.

Vyrazte nakupovat dětské oblečení a další věci pro miminko

Víte, jakou další činností se dá snížit stres v těhotenství? Nákupem výbavy pro miminko. Před narozením dítěte by měl být hotový a zcela vybavený dětský pokoj. Po narození totiž nebudete mít tolik času, proto je dobré si dopředu připravit a nachystat co nejvíce věcí. V dětském pokoji by se měla nacházet dětská postýlka s vhodnou matrací pro miminko, ale také zcela vybavený přebalovací pult a zásoba dětského oblečení. Nevíte, jak vybrat matraci pro miminko a jak věk ovlivňuje výběr matrace? Co vše musí obsahovat příslušenství k přebalovacímu pultu? Zeptejte se maminek ve svém okolí a nebojte se věnovat také samostudiu.


Zdroj: Krakenimages.com / Shutterstock.com

Užít si období těhotenství je zcela nezbytné. Přestože toto období znamená spoustu změn, je důležité neztrácet pozitivní náladu a udělat vše pro to, aby se budoucí maminky cítily příjemně, pohodlně a šťastně. Kromě vhodné volby matrace a poloh ve spánku by měl být kladen důraz také na to, aby si nastávající maminky dopřávaly dostatek odpočinku, rozmazlování a oblíbených aktivit.

 

Komerční sdělení

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek