_Testování spermií zařídit přes internet? Jde to!

Testování spermií zařídit přes internet? Jde to!
Datum publikace: 24.03.2016

Muži činu! To jsou všichni ti, kdo se rozhodnou včas si nechat vyšetřit sperma. Jakkoli to může být trapné, jakkoli to může vypadat nedůstojně, jakkoli to může vypadat zbytečně a předčasně – vyšetření spermatu by měl absolvovat každý muž v reprodukčním věku. Zhruba 15-20 % všech párů v České republice je totiž dnes neplodných, za dalších 50 let může být stav ještě horší. Příčinu neplodnosti je přitom ve stejné míře možné najít u žen i u mužů.

Proto nyní přichází e-shop na testování spermatu, který vše výrazně zrychlí a zjednoduší.

Jak funguje spermiogram přes internet?

Proces testování spermií s pomocí internetu je poměrně snadný. Na stránce muzicinu.cz si muž vybere kliniku, která je nejblíže jeho místu bydliště, práce a podobně, a vyplní dotazník, kde uvede adresu a jméno. Na základě zadaných údajů mu poštou přijde odběrná nádobka, do které muž dá vzorek spermatu. „Vzorek musí být následně do hodiny odvezen do centra, kde dojde k jeho laboratorní analýze. Proto je dobré ze spolupracujících IVF center vybrat to nejblíže, aby tato doba byla dodržena. Samozřejmě je možné domluvit se i na osobní návštěvě centra a odběr provést přímo tam. Výsledky testů jsou pak do několika hodin muži buď předány osobně, nebo odeslány emailem, dle jeho přání,“ popisuje Bc. Tereza Agáta Veselá marketingová manažerka brněnského IVF centra Repromeda.

Cena testu je 800 korun. „Tento proces je rychlý, diskrétní a naší snahou je i ušetřit muži čas tím, že nemusí nikde čekat. Vše je možné vyřídit z domova přes internet,“ dodává Tereza Agáta Veselá.

Do pilotní fáze jsou zapojena odborná pracoviště v Praze, Brně, Olomouci, Plzni a Karlových Varech. Kontakt na každé z nich mohou zájemci najít na webových stránkách projektu.

 

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek