_Menstruace léto a koupání zhatit nemusí

Menstruace léto a koupání zhatit nemusí
Datum publikace: 22.03.2012

Léto, voda, koupání a menstruace. Pojmy, které pro většinu žen nelze spojovat. Opak je ale pravdou. Menstruace léto pokazit nemusí.

Většina žen se obává plánování dovolených a léta s tím, že jim pohodu volných dní naruší menstruace. To však není nutné.
„Plavání, jako druh aktivity, není faktor, který by v období menstruace organismus ženy nějak zvlášť zatěžoval. Pokud dívka či žena zvládá zvýšenou aktivitu v době menstruace, není důvod, proč by si nemohla jít zaplavat. Jedinou podmínkou je správné „technické vyřešení“ tohoto problému. A tím je použití tamponu, “ vysvětluje MUDr. Helena Máslová, specialistka v oboru psychosomatiky a psychogynekologie, zakladatelka Centra psychosomatické péče v Praze.

Použití tamponu není věda

Při použití tamponu je důležité dbát za zvýšenou hygienu rukou a dodržením optimální délky zavedení tamponu.
„Tampony by měly být zaváděny čistýma rukama. Jejich délka použití by se měla řídit především intenzitou krvácení. Pokud je menstruace silná, je vhodné použití tamponů se zvýšenou schopností absorpce. Délka zavedení tamponu by neměla přesahovat 3-4hodiny. Ovšem při koupání a plavání je nutné myslet na to, že se tato doba výrazně zkracuje tím, že tampon kromě menstruační krve absorbuje i vodu. Je tak nutné pečlivě hlídat okamžik, kdy je nutné tampon vyměnit, “ upozorňuje lékařka.

Foto: Hartmann Rico 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek