_Kate přivedla na svět dalšího královského potomka! Anglie jásá.

Manželka prince Williama, vévodkyně Kate, dnes porodila holčičku. Na příchod královského potomka svět čekal už od minulého týdne, kdy se spekulovalo o prvním termínu porodu. Královský dvůr do posledního dne tajil pohlaví očekávaného miminka. Narození princezny tak bylo velkým překvapením.

Datum publikace: 02.05.2015
Kate přivedla na svět dalšího královského potomka! Anglie jásá.

Vévodkyně oznámila své těhotenství 8. září loňského roku a od té doby světová média královský pár nespustila z očí. Světem například proletělo sdělení, že William by si přál spíše dceru. Očekávání nového člena královské rodiny doprovázely i sázky na jména. Nejčastěji tipovaná byla dívčí jména Alžběta a Charlotta, u chlapeckých jmen byla ve hře jména Philip a Arthur. Jméno následníka trůnu oznámí královský dvůr až v následujících dnech.

Miminko přišlo na svět v půl desáté (9:34 SELČ) v londýnské nemocnici Panny Marie. Váží 3,71 kilogramů. V této porodnici se v roce 1982 narodil jeho otec princ William,  v roce 1984 jeho strýc princ Harry a v červenci loňského roku i jeho bratr princ George.
Princátko je v řadě čtvrtým následníkem britského trůnu. V pořadí na královský trůn je před ním jeho dědeček princ Charles, otec William a jeho dvouletý bratr George. Williamův mladší bratr princ Harry bude až pátým dědicem královského trůnu v řadě.

2.5.2015 (ilustrační foto)

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek