_Jak správně vybrat panenku?

Každá holčička, i mnoho chlapečků, touží po panenkách. Jak vybrat takovou společnici, která potěší?Víte to? 

Datum publikace: 29.02.2016
Jak správně vybrat panenku?

Zásadním momentem, který byste při výběru měli zvažovat, je věk dítěte. S jinou panenkou si bude hrát batole, s odlišnou teenager. Děti v různých věkových kategoriích si s panenkami hrají jinak a je tedy na místě myslet i na to, jestli mohou zvolenou hračku poškodit, ublížit si jejími částmi a podobně.

Zásady při výběru panenky

Pár tipů, kterými byste se měli řídit při výběru panenky

 

Děti 0 až 3 roky věku

Bezpečí je na prvním místě. Proto by se panenka neměla dát rozložit do malých kousků, ideálně by měla být látková. Mazlící. Ideálně taková, kterou lze snadno vyprat v pračce.

Tip: BABY Born for Babies, cena od 379 Kč, My Little BABY born Super Soft, cen od 619 Kč

Děti 3+

Jakmile je batole trochu starší, chce především napodobovat maminku. Jeho hra bude tedy více všestranná. Děti v tomto věku panenky rády převlékají, starají se o ně. Jsou pečující, což je zásadní způsob chování, který byste měli mít na mysli při nákupu panenky. Rády také svoje figurky koupají, krmí, vodí na procházky – zkrátka dělají vše, co maminka. Občas ovšem s nejistým výsledkem. Pozor tedy, panenka pro tuto věkovou kategorii by měla být z omyvatelného plastu, s možností dokoupení doplňků, ale také skladná, protože počítejte s tím, že ji budete nosit všude s sebou.

Tip: Baby Born, Zapf Creation, cena od 1499 Kč

Děti ve věku 6 let

Potřebují panenky, které budou zároveň talismanem. Dovolte jim, vzít si oblíbenou figurku do školy, holčičky na nich rády demonstrují, čím se v budoucnu chtějí stát. Tedy baletkou, učitelkou, princeznou. K tomu je zapotřebí mnohou doplňků, s tím také počítejte, a jak si do panenek malé slečny projektují své touhy, učí se pozitivní hře, péči o ně, tedy je češou, koupou, nechávají vyspat, nutí je dělat úkoly. Aby si takovou panenku mohla vaše dcera pronést do školy a mít své alter ego stále při sobě, myslete při nákupu především na velikost figurky.

TipPanenky Mini CHOU CHOU, cena od 219 Kč, panenka Lalaloopsy Girls, cena od 549 Kč

Proč si děti mají hrát?

Děti se při hře s panenkami dělí do dvou skupin. Ty, které sní, a ty druhé, kteří pečují. Snílci projektují do hry s panenkou své představy, prožívají s nimi dobrodružství, na která v běžném životě nezbývá čas. Panenky jsou společnicemi, které jim ukazují, jak dobrodružný svět může být. Panenky, jako dobrodružné kamarády jim pořizujte a rozvíjejte společně kreativní myšlení. V budoucnu se vašim dětem bude velmi hodit.
Skupinka dětí, které se učí pečovat o někoho jiného kromě sebe, se díky panenkám učí zodpovědnosti, proto se na své ratolesti nezlobte, když si figurky nosí k obědu, vezou je s sebou na výlet a večer nechtějí spinkat, dokud nezazpívají ukolébavku své panence. Z takových dětí totiž jednou vyrostou skvělí rodiče, kteří hlavní přístup k péči o nejmenší členy rodiny – okoukali u svých skvělých rodičů. 

 

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek