_Jak se na pobyt v nemocnici připravit

Jdete do nemocnice? Kromě osobních věcí se vybavte raději i léky, které užíváte. Naopak, cennosti nechejte doma.

Datum publikace: 28.06.2011
Jak se na pobyt v nemocnici připravit

Léky, lékařské zprávy

Do nemocnice si určitě vezměte seznam všech léků, které užíváte včetně údajů o dávkách a o čase podávání. Je vhodné vzít si s sebou veškeré léky. Obecně platí, že nemocnice musí zajistit pacientovi léky z vlastních zásob. Nicméně jedná-li se o krátkodobý pobyt například na očním oddělení a vy užíváte vzácné léky na epilepsii, bývá schůdnější se po dohodě s lékařem vybavit vlastním zdrojem. Je běžnou praxí, že při přijetí na lůžko může být provedena změna medikace v rámci generik (stejný lék s jiným názvem, ale se stejnou účinnou látkou). Pokud ze zdravotních, či jiných důvodů dodržujete nějakou speciální dietu, ověřte si (nejlépe u vrchní dietní sestry, či u vedoucího nutričního terapeuta), zda ji je nemocnice schopna zajistit. Pokud jste alergičtí na léky či na určité potraviny, je vhodné si doma připravit výrazný nápis ALERGIE NA:…, který po přijetí do nemocnice umístíte například na svůj noční stolek. Může to vypadat jako nadbytečné opatření (lékaře jistě o vaší alergii budete informovat), ale opatrnosti nikdy nezbývá.

Máte-li starší záznamy o svém onemocnění (kopie lékařských zpráv apod.), je vhodné si je vzít s sebou – mohou přijímajícímu lékaři posloužit ke zpřesnění informací o vašem zdravotním stavu.

Do nemocnice s sebou raději NEBERTE:

  • větší množství peněz a cenností – krádeže patří k nejčastějším mimořádným událostem v nemocnicích, které sice odpovídají za vzniklou ztrátu, ale pouze do určité sumy. Pro větší sumy a cennosti je určen nemocniční trezor
  • osobní šperky – jistě chcete vypadat za všech okolností co nejlépe, ale zejména prsteny jsou oblíbeným a obtížně čistitelným sídlem mikrobů, kteří vám mohou pobyt v nemocnici nepříjemně zkomplikovat.

(zdroj: MZČR)

 

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek