_Špatně zvolená podprsenka může být příčinou mnoha zdravotních komplikací

Špatně zvolená podprsenka může být příčinou mnoha zdravotních komplikací
Datum publikace: 13.01.2019

Špatný tvar, střih i velikost. Většina žen neví, jaké problémy si s nekvalitním spodním prádlem může přivodit. Bolestmi zad to začíná, ošklivými kožními problémy i podlitinami zdaleka nekončí. Při výběru podprsenky se řiďte radami odborníků.

Zdravotních potíží, které špatně vybraná podprsenka může způsobit, je celá řada.

Kožní problémy

Podprsenka vyrobená z nekvalitního materiálu může být příčinou kožní vyrážky i alergických reakcí. Podráždění pokožky a alergii může způsobit složení materiálu i kovové doplňky použité na podprsence. „Pokud je látka obarvená nekvalitními barvami, barvami, které pouští či jsou toxické, tak její kontakt s holou kůží může způsobit obarvení pokožky, podráždění i rozsáhlé alergické reakce, jejichž léčba si vyžaduje návštěvu lékaře,“ popisuje Žaneta Ilutanová, stylistka.

Podobné potíže mohou způsobit i kovové části podprsenky jako jsou háčky na zapínání, kovové části ramínek či kovové ozdoby.
U nekvalitních podprsenek by problémem mohly být i kovové kostice. Ověření výrobci dbají na to, aby kostice měly bezpečnou konstrukci i povrchovou úpravu, to znamená jejich horní vrstva je potažena umělou hmotou, jsou zašity v látkovém tunýlku podél košíčků a jejich konce jsou opatřeny tak, aby nemohly poranit. U podprsenek neznámého původu však toto nemusí stoprocentně platit.

 

Trpí hlavně páteř

Špatně vybraná podprsenka však může být příčinou i mnoha dalších zdravotních potíží.  Například bolestí zad, hlavy a ramen. Tyto potíže však může způsobit i kvalitní podprsenka, pokud je špatně vybraná.
Bolesti v oblasti šíje a trapézových svalů, vedoucí až k častým bolestem hlavy mohou souviset s nevhodně vybranou podprsenkou a týkají se zejména žen s velkým poprsím. Špatně vybraná podprsenka může způsobit to, že váha prsou nepřirozeně a nadměrně zatěžuje určitou část svalů a právě to může být příčinou potíží.

Příliš tenká ramínka zase mohou být tím, co dráždí pokožku ramen, způsobuje vznik podlitin a bolestí ramen.
Řešením těchto problémů je výběr správného střihu podprsenky.

Autor: Barbora Neubergerová

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek