_Barva do organismu téměř nepřechází, ale pozor na výpary

Barva do organismu téměř nepřechází, ale pozor na výpary
Datum publikace: 30.09.2012

V současné době je zcela běžné, že si ženy barví vlasy, odbarvují se či si na vlasy dávají „trvalou“. Jak je to ale v době jiného stavu? Je tato péče v době čekání na potomka bezpečná?

Při všech jmenovaných procedurách je nutné k úpravě vlasů použít nějaký speciální vlasový přípravek – tedy speciální druh chemické látky, který pomůže získat požadovaný efekt.
Přestože se výrobci snaží na trh dodávat co nejšetrnější produkty a své výrobky obohacují o přírodní látky, použití chemikálií se nemají šanci zcela vyhnout. A právě chemikálie jsou tím, čeho se nastávající maminky obávají.

Přes kůži proniká jen minimální množství

Časté obavy těhotných žen se týkají absorpce chemických látek před pokožku. Podle American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) jsou však tyto obavy zbytečné. Množství barviv a dalších chemikálií, které mohou během úpravy vlasů pronikat kůží do organismu ženy, je zanedbatelné a plod nemůže nijak ohrozit. Nicméně společnost těhotné ženy i přes to nabádá k tomu, aby zejména v prvním trimestru barvení vlasů a další vlasové procedury nepodstupovaly zbytečně často.
Důvodem tohoto doporučení jsou chemické výpary (například  čpavek), které vlasové přípravky mohou obsahovat a které žena během procedury dýchá. Tyto výpary mohou být příčinou vzniku náhlé nevolnosti nastávající maminky a při častém kontaktu mohou být rizikem i pro plod.
Pokud se žena rozhode pro úpravu vlasů, měla by volit přípravky, které čpavek neobsahují, z tohoto pohledu je nejvhodnější přírodní vlasová kosmetika.

Co radí odborníci?

  • Pokud je to možné, počkejte s většími úpravami vlasů až do ukončení třetího trimestru
  • Rozhodnete-li se pro některou ze jmenovaných kúr, dbejte na to aby k její aplikaci docházelo v dobře větraných prostorách
  • Pokožku hlavy po aplikaci chemikálií si důkladně opláchněte
  • Pokud si přípravky aplikujete sama, používejte ochranné rukavice
  • Před začátkem aplikace si udělejte kožní test na přípravek, přípravkům, které vás dráždí, či jste po jejich použití zaznamenala alergickou reakci se vyhněte

 

 

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek